Ha Ön is kíváncsi arra, hogy milyen viselkedést tanúsítottak az elmúlt időszakban a pénzpiacok és annak milyen hatása volt a világon és a hazai környezetben az agráriumban, akkor érdemes velünk tartania podcast sorozatunk harmadik részében. Állandó kérdezőnk, Balogh Viktor most Nyitrai Ibolyával a KITE Zrt. pénzügyi igazgatójával, és Csányi János, kockázatkezelési igazgatónkkal beszélgetett arról, hogy milyen lehetőségeket tud biztosítani a termelőknek a folyamatosan változó árfolyamok és turbulens piaci helyzetek közepette, és hogy hogyan lesz egy komplex finanszírozási rendszerből pókháló helyett védőháló. Nem utolsó sorban pedig képet kaphatnak nézőink és hallgatóink a termelők gazdálkodásának biztonságát szolgáló, a KITE Zrt. pénzügyi back office munkatársai által képviselt proaktív szemléletről is.

Ha Ön is kíváncsi arra, hogy milyen viselkedést tanúsítottak az elmúlt időszakban a pénzpiacok és annak milyen hatása volt a világon és a hazai környezetben az agráriumban, akkor érdemes velünk tartania podcast sorozatunk harmadik részében. Állandó kérdezőnk, Balogh Viktor most Nyitrai Ibolyával a KITE Zrt. pénzügyi igazgatójával, és Csányi János, kockázatkezelési igazgatónkkal beszélgetett arról, hogy milyen lehetőségeket tud biztosítani a termelőknek a folyamatosan változó árfolyamok és turbulens piaci helyzetek közepette, és hogy hogyan lesz egy komplex finanszírozási rendszerből pókháló helyett védőháló. Nem utolsó sorban pedig képet kaphatnak nézőink és hallgatóink a termelők gazdálkodásának biztonságát szolgáló, a KITE Zrt. pénzügyi back office munkatársai által képviselt proaktív szemléletről is. Akik ezúttal válaszolnak: Nyitrai Ibolya Tanulmányait a Debreceni Agrártudományi Egyetemen folytatta, ahol 1993-ban végezett általános agrármérnökként. Ezt a diplomáját egészítette ki a gazdálkodási szakiránnyal, valamint a közgazdaságtan oktatására feljogosító mérnöktanári diplomájával. Közel egy évig dolgozott közgazdász munkakörben az OTP-Garancia Biztosító Kelet-Magyarországi Igazgatóságán. 1995-ben került a KITE Zrt.-hez, ahol azóta is dolgozik ma már pénzügyi igazgatóként. Pályakezdőként együtt fejlődött az egyre növekvő területével. A pénzügyi terület irányítása mellett, a vállalatcsoport finanszírozási feladatai tartoznak hozzá. Devizakockázatok kezelésével több mint 20 éve foglalkozik, a KITE Zrt. ezen kitettségeinek kezelését végző Központi Treasury jelenleg is az irányítása alá tartozik. Csányi János Okleveles közgazdász végzettséggel rendelkezik. Rövid, műszaki gyártásban eltöltött multinacionális logisztikai kitekintő után kötött ki a mezőgazdaságban. Először egy 6000 hektáron termelő, állattartással is foglalkozó kft.-nél dolgozott ügyvezető asszisztensként, onnan igazolt át a KITE csapatába 17 évvel ezelőtt. Itt mindig a kockázatkezelési területen tevékenykedett, aminek 5. évében a vezetését is átvette, azóta ez a kötelezettségvállalás áll a munkája fókuszában.

Megosztás

Kapcsolódó videók

Kapcsolódó hírek

Kártevők a napraforgóban: előrejelzés 2024-re

2024.03.08.

A napraforgó a legfontosabb olajos növény Magyarországon. 2023-ban az egy évvel korábbinál 25 ezer hektárral kisebb területen, mintegy 677 ezer hektáron termesztették (KSH). A védelmet már a napraforgó-csíranövénynél el kell kezdeni. A védelem a helyes gépbeállítással indul. Ezzel megfelelő teret lehet adni a növények fejlődéséhez, ami segíti a károsítók által okozott károk kompenzálását.

5 kérdés és 5 válasz a hatékony karbamidtrágyázásról

2024.03.08.

Bemutatjuk a KITE Zrt. által forgalmazott UREUS 46-ot, ami Limus Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamidot jelent.

Fél tucat gyógynövény, amivel csökkenthető a vércukorszint

2024.03.07.

Hazánkban is jó néhány olyan gyógynövény beszerezhető, melyek fogyasztása hozzájárulhat a vércukorszint csökkentéséhez. Érdemes megnézni a felsorolást, mert van közülük olyan is, mellyel mérsékelhető a cukor utáni sóvárgás. Napjainkban egyre nagyobb probléma az inzulinrezisztencia és annak következménye, a cukorbetegség. Ezt is enyhíthetik.

Megszavazta az Európai Parlament: az élőhelyek egyötödét helyre kell állítani 2030-ra 

2024.03.07.

A tagállamoknak egyre több leromlott ökológiai állapotú élőhelyet kell helyreállítaniuk: 2030-ra legalább 30, 2040-re legalább 60, 2050-re pedig legalább 90 százalékukat. A mezőgazdasági termelés alá vont területek esetében rendkívüli helyzetekben ideiglenesen felfüggeszthető a követelmények teljesítése. Az európai élőhelyek több mint 80 százaléka nincs megfelelő ökológiai állapotban.

Mikrobák szerepe a növények nitrogén-, foszfor- és káliumellátásában

2024.03.07.

A talajbaktériumok részt vesznek a tápelemek feltárásában, a nitrogén megkötésében, így a növények tápanyagellátásban is. A következőkben a nitrogénkötésről és a foszfor-, káliumfeltárásról lesz szó.

Budapesten tüntetnek a gazdák, lezárások lehetnek

2024.03.07.

Utcára vonulnak a megyar gazdák, amivel a kormányzati agrárpolitika megváltoztatását szeretnék elérni. A három naposra tervezett megmozdulás szomaton kezdődik majd.

Legújabb hirdetések

Hirdetésfeladás