Hirdetés
A Cargill összekapcsolja a gazdálkodókat a szén-dioxid-piaccal
A Cargill RegenConnect egy olyan új, regeneratív mezőgazdasági program, amely az amerikai gazdálkodóknak fizet a talaj egészségének javításáért és a pozitív környezeti eredményekért, beleértve a megkötött szén-dioxid tonnánkénti kifizetését is.
Az új program célja, hogy a gazdálkodókat összekapcsolja a növekvő szén-dioxid-piaccal. A Cargill szerint ez segíteni fogja a regeneratív mezőgazdasági gyakorlatok önkéntes bevezetését.

Takarónövények és csökkentett vagy no-till talajművelés
A Cargill RegenConnect programban részt vevő gazdálkodók idén ősztől a következő vetési szezonban az általuk választott regeneratív mezőgazdasági gyakorlatokat fogják alkalmazni. A támogatható gyakorlatok közé tartoznak a takarónövények és a csökkentett vagy no-till talajművelés.
A Cargill a Regrow szén-dioxid-mérő céggel együttműködve megkönnyíti a gazdálkodók számára a szén-dioxid-kibocsátás mérését, jelentését és ellenőrzését (MRV) a szántóföldi adatok, a távérzékelés, valamint a növény- és talajegészségügyi modellezés segítségével. A Regrow MRV platform biztosítja az egyszerű regisztrációt, a biztonságos adatgyűjtést, és átlátható mérési és ellenőrzési lehetőségeket biztosít a gazdálkodók számára.
A talaj jobb egészségi állapota növeli a jövedelmet
A kutatók a The Soil Health Institute által kilenc államban 100 amerikai gazdálkodó körében végzett és a Cargill által támogatott tanulmányukban megállapították, hogy a talajegészségügyi gazdálkodási rendszerek a kukoricát termesztő gazdálkodók 85 százalékának és a szóját termesztő gazdálkodók 88 százalékának növelték a jövedelmét.
A kukoricatermesztők átlagos jövedelme hektáronként 52 dollárral, a szójatermesztőké pedig 45 dollárral nőtt. Emellett a gazdák arról számoltak be, hogy a kukoricatermesztés átlagos költségei hektáronként 24 dollárral, a szójababé pedig 17 dollárral csökkentek.
(Forrás: futurefarming.com)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés