Hirdetés
A Green Deal feltételeihez való alkalmazkodást segíti a BASF Innovation Hub programja
Szeptember 30-ig meghosszabbította a jelentkezési határidőt Innovation Hub versenyére a BASF. A kezdeményezés célja olyan megoldások összegyűjtése, melyek közvetlenül vagy közvetve hozzá tudnak járulni az Európai Uniós zöld megállapodás, vagyis a Green Deal alappilléreihez. Ez a tiszta energia, a fenntartható mezőgazdaság és a körforgásos gazdaság. A pályázatok között szerepelnek megoldások a biológiai anyagok különböző felhasználási módjaira, ötletek a műanyag hulladék újrahasznosítására és az okos öntözésre.
A versenyen 11 közép- és dél-európai ország vesz részt, köztük Magyarország is. Az innovátorok és start-up-ok körében tapasztalható rendkívül nagy érdeklődés miatt a BASF – fenntartható fejlődést célzó – Innovation Hub versenyére a jelentkezési határidő két héttel meghosszabbodott, így a pályázatokat szeptember 30-án éjfélig lehet leadni. A BASF Innovation Hub régiós versenyét Közép- és Dél-Európa 11 országában, többek között Magyarországon rendezik meg. A verseny azokra a megoldásokra helyezi a hangsúlyt, melyek közvetlenül vagy közvetve hozzájárulnak az Európai Uniós zöld megállapodás, a Green Deal alappilléreihez, azaz a tiszta energiához, a fenntartható mezőgazdasághoz és a körforgásos gazdasághoz.

100 felett a pályázatok száma
„Óriási az érdeklődés az egész régióban. Eddig több, mint 100 pályázat érkezett be különböző innovátoroktól és start-up vállalkozásoktól. Számos megoldás született a biológiai anyagok legkülönfélébb célokat szolgáló felhasználására, de sok ötlettel álltak elő a jelentkezők a műanyag hulladék újrahasznosítása, vagy akár az okos öntözés terén is. Nyilvánvaló, hogy a zöld megállapodás és annak célterületei egy olyan téma, amely ösztönzőleg hat mindazokra a fiatalokra, akik olyan értékes megoldásokon dolgoznak, melyek a fenntarthatósághoz járulnak hozzá. Ezért döntöttünk úgy, meghosszabbítjuk a jelentkezési határidőt, ezzel lehetőséget biztosítva azoknak a start-upoknak, akik még nem jelentkeztek, hogy ötleteiket szeptember 30-án éjfélig benevezzék a versenybe” - hangsúlyozta Dr. Thomas Narbeshuber, a BASF Hungária Kft. ügyvezetője.
“A versenyen innovátorok és legfeljebb 5 fős start-up csapatok vehetnek részt. Az egyetlen kikötés az, hogy a pályázati ötlet közvetlenül vagy közvetve járuljon hozzá a tiszta, megbízható és megfizethető energiát célzó megoldások, a fenntartható mezőgazdaságot és a körforgásos gazdaságra való átállást lehetővé tevő megoldások kialakításához. A legjobb projekteknek szánt összeget minden olyan módon fel lehet használni, amit az innovátorok és start-up-ok alapvetően fontosnak tartanak ötletük megvalósításához. Legyen szó akár egy kiállításon való részvételről vagy egy termék végleges formájának kialakításáról vagy teszteléséről, mi támogatjuk azt.” – mondta Dr. Thomas Narbeshuber. A közlemény szerint a pénzeszközök hiánya szokott lenni az egyik leggyakoribb oka annak, hogy néha a legjobb egyéni elképzelések végül mégsem valósulnak meg. A versenyről, a követelményekről és a jelentkezés módjáról további információk az alábbi honlapon érhetők el.
A BASF Innovation Hub 2021 verseny két fő szakaszból áll:
BASF Innovation Hub 2021 helyi versenyek: ez a verseny első szakasza. A jelentkezések lezárta után az öt legjobb helyi csapatnak lehetősége nyílik majd arra, hogy ötleteit bemutassa a zsűrinek, mely kijelöli a helyi verseny nyertesét. Ezt követően a helyi verseny nyertesei részt vehetnek a BASF Innovation Hub 2021 nemzetközi döntőjében.
BASF Innovation Hub 2021 döntő: kivételes lehetőség a nyerteseknek arra, hogy innovációjukat illetve startup ötletüket nagyobb közönségnek is bemutassák és akár biztosítsák a további fejlesztéshez szükséges beruházás megvalósulását.
Résztvevő országok: Ausztria és Magyarország (közös részvétel), Bosznia-Hercegovina, Horvátország, Szerbia, Szlovénia (közös részvétel), Bulgária, Görögország, Csehország és Szlovákia (közös részvétel), Románia.
A BASF Innovation Hub 2021 az alábbiakban felsorolt területek legalább egyikét felölelő fiatal újító szakembereket, illetve startup ötleteket kíván támogatni:
- Tiszta energia (például: a jobb folyamat- és energiahatékonyságra kiemelt figyelmet fordító digitális megoldások, az áramellátásban a megújuló energiák (hő-, nap-, szélenergia) arányának növelését támogató megoldások, hőenergetikai és szigetelési megoldások, a fűtés-hűtés-szellőztetés optimalizációja, az energiarendszerek karbonlábnyomának csökkentése és a kibocsátásmentes technológiák előtérbe helyezése),
- A termőföldtől az asztalig (például: precíziós kezelési technológiák, szaktanácsadási szolgáltatások a digitális gazdálkodásban, digitális gazdálkodási megoldások, a fenntarthatóbb élelmiszeripari rendszerekhez hozzájárulni képes megoldások, szelektív növényvédő szerek, biológiai növényvédelem),
- Körforgásos gazdaság (például: fenntarthatóbb és környezetkímélőbb termelési ciklusokat segítő megoldások, a zárt rendszerű újrahasznosítás digitális alapjai, megoldások biológiailag lebomló és bioalapú műanyagokra, (bio)kémiai újrahasznosítási megoldások, az újrahasznosítási folyamat katalizátorai, akkumulátor-anyagok újrahasznosítása, erőforrás-hatékony termékek és szolgáltatások).
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés