Hirdetés
A spot kijuttató rendszer drasztikusan csökkenti a vegyszerek használatát
Mivel egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek a káros vegyszerek használatának csökkentésére a mezőgazdaságban, adódott a lehetőség, hogy a robot a hagyományos gazdálkodóknak is segítsen – mondja a FarmDroid. A spot kijuttató rendszer drasztikusan csökkenti a vegyszerek használatát. Mivel pontosan ismerhető az egyes növények helyzete a szántóföldön, közvetlenül a növényre lehet permetezni.
A FarmDroid bevezette az FD20 robotjához a spot-applikációs rendszert. A FarmDroid FD20-at eredetileg biogazdálkodók számára fejlesztették ki.
A FarmDroid hangsúlyozza, hogy az ilyen típusú kijuttatáshoz csak kis mennyiségű vegyszerre van szükség. „Kiküszöböljük, hogy az egész szántóföldet permetezni kelljen a gyomok irtására, mert a szántóföld többi részét mechanikus gyomirtással tisztán tudjuk tartani.”

Kettős első kerékrendszer
A FarmDroid mostantól egy DFW nevű kettős első kerékrendszert is kínál a termelőknek. A gazdálkodók egy 4 kerekű FarmDroid FD20 robotot kapnak, ha ezt a rendszert választják. A DFW-vel egy plusz sort is hozzáadhatnak. Az eredeti FarmDroid FD20 első kereke általában egy sávot hoz létre a szántóföldön. A DFM rendszer alkalmasabb a magágykészítésre, és kisebb sortávolsággal való munkavégzéshez is igazítható.
A termelők egy meglévő robotot 4 kerekű modellre cserélhetnek, vagy a robotot kezdettől fogva 4 kerékkel konfigurálhatják. A DFW segítségével a termelők a hagyományos vetési módszerükhöz igazíthatják a sortávolságot.
Dombos és zord terepek
A FarmDroid jelenleg is rendelkezik aktív első kerékrendszerrel, az AFW-vel. Az AFW rendszerrel a gazdálkodók egy aktív első kerékkel ellátott FarmDroid FD20 robotot kapnak. Ezt úgy tervezték, hogy dombos és rögös terepen is tudjon dolgozni. A dombos terep kompenzálására a robot első kereke mindkét irányba dönthető. Így könnyen tud dolgozni a meredek földeken is.
Az AFW rendszer folyamatosan figyeli a két motoron lévő nyomást, és kiegyenlíti azt, hogy az mindig fele-fele legyen. Ha a robot azt érzékeli, hogy az egyik motor 60%-os, a másik pedig csak 40%-os teljesítményt használ, akkor az első kereket egy bizonyos szögbe dönti, így a nyomás kiegyenlítődik, és mindkét motor 50%-os teljesítményt nyújt. A termelők egy meglévő robotot aktív első kerékkel ellátott modellre cserélhetnek, vagy az FD20-at kezdettől fogva aktív első kerékkel konfigurálhatják.
(Forrás: futurefarming.com)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés