Hirdetés
A talajegészség és a regeneratív mezőgazdaság volt a téma Nemesnádudvaron
Nagy volt az érdeklődés a Talajmegújító Gazdák Egyesülete által rendezett Talajélet konferencia iránt a Nemesnádudvari Művelődési Házban. A Bács-Kiskun vármegye Bajai járásában található településen rendezett konferencia célja volt, hogy teret biztosítson a téma iránt érdeklődő gazdák találkozására, tapasztalatcserére és kapcsolatépítésre. Az esemény kiemelt vendége volt egy ukrán gazda, Mikhail Draganchuk.
A Talajmegújító Gazdák Egyesülete civil szerveződésként évek óta dolgozik azon, hogy hozzájáruljon a talajélet javításához. Gyakorlati tapasztalataik őszinte megosztásával szeretnék elérni, hogy ez a fajta gazdálkodási mód minél szélesebb körben terjedhessen el Magyarországon is. A Baon.hu beszámolóját szemléztük. A cikk szerint az utóbbi két évtizedben több gazda változtatott a megszokott technológián és váltott a fenntarthatóságot biztosító módszerekre.

A külföldi előadó háttere és gyakorlata
Mikhail Draganchuk 15 éve dolgozik a no-till technológiával, ami egy olyan gazdálkodási módszer, amely során a talajt nem forgatják, nem szántják vagy ássák fel, hanem a terményeket direktvetéssel termesztik a földön maradt vegetáció alatt. A termelő 1400 hektárnyi területen gazdálkodik aktívan a Krím-félszigeten, egyben ő a No-Tiller Youtube-csatorna alapítója. Ő Európa egyik legnagyobb no-till konferenciájának alapítója és ötletgazdája is. A kerekasztal-beszélgetések vendégei között hazai gyakorló gazdálkodók, kutatási, illetve oktatási területen tevékenykedők is voltak.

Mélyebb szakma gyűlt össze
A nagy érdeklődés annak is köszönhető, hogy a téma az országban nem sok helyen érhető el. Az, hogy megpróbáltuk összehozni azokat az embereket, akik már érdeklődőbbek és jártasabbak a témában, olyan hangulatot teremtett a rendezvényen, hogy nagyon aktív eszmecserék folytak a vendégek, az előadók és a kiállítók között is. Baráti hangulat alakult ki. Mi egyesületként már több mint öt éve működünk – mondta a Baon.hu-nak Fülöp Tamás kommunikációs vezető.
Mint elmondta, az évi két konferencia mellett 10-15 gyakorlati jellegű rendezvényt is szerveznek, amikor gazdasági látogatásokat szerveznek, elsősorban a tagtársak részére. A gazdák kérdésekkel fordulhatnak a tagsághoz, a tapasztalatokat megosztják egymással. Mint közösség is nagyon jól működnek. Ha valamelyik gazdatársnak problémája van valamilyen területtel, akkor legalább öt gazdatárs siet a segítségére és próbálják közösen megoldani - közölték.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés