Hirdetés
A turizmus, a mezőgazdaság és az egészségügy bánja Magyarországon, ha nem áll meg a klímaváltozás
A legtöbb ország gazdasága még akkor is megszenvedi a klímaváltozást 2050-re, ha az emberiség eléri a párizsi megállapodásba foglalt klímacélokat. A világ egyik legnagyobb viszontbiztosítója, a svájci Swiss RE Institute adott ki egy tanulmányt arról, milyen hatása lesz a világgazdaságra, ha nem teszünk semmit a klímaváltozás ellen. Ehhez 48 országot vizsgáltak meg, amelyek együttesen a világgazdaság 90 százalékát teszik ki. A számításokban a természeti katasztrófák lehetőségén kívül olyan szempontokat is megvizsgáltak, mint az emelkedő tengerszint, a csökkenő jövedelmek és a produktivitás.
Az eredményeik elég kétségbeejtőek:
- 2050-re a világ GDP-je 18 százalékkal csökkenhet, ha nem teszünk semmit (ehhez évi 3,2°C fokos hőmérséklet-emelkedéssel számoltak)
- 11-14 százalékkal lesz kevesebb, ha teszünk valamit, és 2,6 fokos emelkedéssel számolnak,
- de még akkor is 4 százalékkal fog csökkenni a világgazdaság termelési mutatója, ha elérjük a párizsi klímamegállapodásban kitűzött célokat.

A jelentés szerint a leginkább a kínai gazdaság sínyli majd meg a klímaváltozást. Az ázsiai ország a GDP-je 24 százalékának, tehát majdnem a negyedének búcsút mondhatna - írta a HVG.
Középmezőnyben Magyarország
Az elemzők egy indexet is készítettek, amelyen az látható, hogy az egyes országok gazdaságai mennyire ellenállóak a klímaváltozással szemben. Ez alapján Magyarország a 21. helyet foglalja el, így középmezőnyben végzett, 19 százalékos GDP-veszteséggel. Hazánkban a leginkább a turizmust, a mezőgazdaságot, valamint a hősokk miatt az egészségügyet érinti súlyosan a klímaváltozás. A svájci Swiss RE Institute tanulmánya ide kattintva elérhető.
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés