Hirdetés
Az automatizálás és az upcycling a brokkolifehérje termelésének kulcsa
A brit brokkolifehérje-specialista, az upp mesterséges intelligenciára épülő betakarítási automatizálási technológiát és a mellékfolyamatok újrahasznosítását ötvözi a fenntartható és tápláló brokkolifehérje előállítása érdekében. Az upp betakarító berendezése 3D kamerákat és gépi tanulást használ a betakarításra kész brokkolifejek azonosítására. Még akkor is, ha azokat részben eltakarják a levelek.
Az azonosítás után egy szabadalmaztatott, traktorral vontatott eszköz levágja és egy pótkocsira emeli az egész növényt. Itt választják le a fejeket a levelekről és a szárakról.

Az upp azt állítja, hogy a betakarítás automatizálása hét idénymunkást helyettesít, és éjszaka is képes dolgozni, így megakadályozza a pazarlást, és növeli a terméshozamot.
Brokkolifehérje
Miután a brokkolifejeket betakarították és a piacra szállították, az upp a brokkoli növény azon 80%-ára összpontosít, amely egyébként kárba veszne. Ezt a 80%-ot hagyják meg az „uppcycling” fehérjék és összetevők előállítására.
Az upp betakarítási automatizálási és újrahasznosítási technológiáinak támogatására az Elbow Beach Capital 500 ezer font értékű befektetést jelentett be a shropshire-i székhelyű brokkolifehérje-specialista vállalatba.
A szántóföldről fehérjévé történő átalakítás kísérleti projektjei
A finanszírozást az upp betakarítási és uppcycling technológiájának kísérleti tesztelésére fordítják idén, és a vállalat célja, hogy 2024 végéig három, az Egyesült Királyságban, Spanyolországban és Kaliforniában megvalósuló szántóföldről fehérjévé váló kísérleti projektet készítsen elő. Az upp brokkolifehérjéjének első kereskedelmi termelése várhatóan 2024 végén kezdődik.
Az upp szerint a globális növényi fehérjepiac jelenleg több mint 30 milliárd fontot ér. 2030-ra várhatóan meghaladja a 130 milliárd fontot. Az upp becslése szerint, ha a benne rejlő potenciált kiaknázzák, csak a brokkoli alapú fehérjepiac 2030-ra több mint 35 milliárd fontot érhet. 2024-ben az upp célja, hogy 2027-re az első bevételek több mint 50 millió fontra nőjenek a három kísérleti piacon.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés