Hirdetés
Forradalmi lépés a növények klónozásában
A brisbane-i székhelyű biotechnológiai vállalat és a Life Sciences Queensland (LSQ) tagja, a NuPlant nemzetközi szinten is nagy hullámokat vetett a legújabb SmartClone™ technológia (MkIV modell) bevezetésével – egy olyan innovatív új rendszerrel, amely forradalmasítja a növények klónozásának módját. A technológia célja, hogy a maga nemében elsőként javítsa a globális szövettenyésztési ipar termelékenységét.
A termelékenység javulása lehetővé teszi a kiválasztott növények klónozott szaporítását az ügyfelek saját szövettenyésztő létesítményeiben, hogy megvalósítható legyen a nagyüzemi palántatermelés.

A legfontosabb ipari szereplők nemzetközi hálózatát kihasználva
Az LSQ fontos szerepet játszott a szabadalmaztatott technológia inkubálásában azáltal, hogy munkaterületet biztosított, és a NuPlant számára a biotudományi szervezetek és a legfontosabb ipari szereplők nemzetközi hálózatát kihasználva a befektetések vonzása érdekében kapcsolódási pontként működött.
Clare Blain, az LSQ vezérigazgatója szerint a NuPlant élvonalbeli technológiájának sikere példa az LSQ küldetésének megvalósulására.
„Azzal a célunkkal, hogy Queensland potenciálját a világ táplálására, üzemanyagként és gyógyításként való felhasználására ösztönözzük, büszkék vagyunk arra, hogy szerepet játszhattunk a NuPlant támogatásában ennek az izgalmas új technológiának a kifejlesztésében és bevezetésében” – mondta.
Kritikus fontosságú az ágazat fenntartható fejlődésének szempontjából
„A NuPlant új utakat nyit egy olyan területen, amely kritikus fontosságú a kertészeti ágazat fenntartható fejlődésének és gazdasági prosperitásának szempontjából, különösen egy olyan időszakban, amikor olyan sok bizonytalanságot tapasztalunk például az éghajlatváltozás miatt.”
A NuPlant SmartClone™ technológiája lehetővé teszi a körülmények testreszabását a palánták életciklusának minden egyes növekedési fázisára, lehetővé téve a robusztusabb palánták előállítását, az egyenletesség érdekében történő osztályozást, a laboratóriumi hatékonyság érdekében a robotizált kezelést, a hatékonyabb talajátadást és a faiskolai növekedés felgyorsításához szükséges előnyt.
Bob Teasdale, a NuPlant ügyvezető igazgatója szerint a klónozott szaporítás új formája a legközvetlenebb eszközt biztosítja a fejlett nemesítésből származó genetikai előnyök kiaknázására.
„A SmartClone szaporítórendszer lehetővé teszi a szervezetek számára, hogy gyorsan és gazdaságosan, eddig soha nem látott méretben, válogatott növényi anyagok robusztus klónjait szállítsák” – mondta.
„Ha a technológia a célfajok számára teljesen ki van fejlesztve, a hagyományos szövettenyésztési módszerekhez képest sok növény esetében ötszörösére csökkentheti a munkaerőköltségeket, miközben növeli az ültetvények minőségét és konzisztenciáját, ami bizonyítottan nemcsak a szövettenyésztő létesítményben, hanem a faiskolában és a szántóföldön is előnyös.”
Függetlenek az eszközök attól, milyen növényfajt szaporítanak
A SmartClone™ technológia egy korszerű ABB IRB120 robot, egy egyedi programcsomag, valamint különböző, kifejezetten erre a célra tervezett eszközök és hardverkomponensek, valamint egyedi tervezésű fogyóeszközök használatát foglalja magában. Ezek általában függetlenek attól, hogy milyen növényfajt szaporítanak.
A rendszer általános használata lehetővé teszi majd olyan fajok nagyüzemi klónozását, amelyek esetében a magasabb árak nem lennének kereskedelmi szempontból életképesek, beleértve bizonyos cellulózfának szánt erdészeti fajokat.
A NuPlant jelenleg 11 SmartClone™ robotot üzemeltet Ausztráliában és nemzetközi szinten, a legújabb rendszert Kaliforniába küldték, hogy a gyógyászati kannabiszipar ellátására használják, különböző diófákkal együtt. A többit különböző növényekkel, többek között burgonyával, citrusfélékkel, szőlővel és áfonyával használják.
(Forrás: lsq.com.au)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés