Hirdetés
Gyomszabályozás, lézerrobotokkal – 30 millió dollárt kap rá a Carbon Robotics
A Carbon Robotics 30 millió dolláros C-sorozatot gyűjtött be a speciális növényekre szánt precíziós gyomirtó rendszeréhez. A finanszírozást az amerikai székhelyű Carbon Robotics rendszerének észak-amerikai kiterjesztésére, új szoftver- és hardvertermékek kifejlesztésére, valamint a nemzetközi piacokon való megjelenésre fordítják. A C-sorozat révén a Carbon Robotics teljes finanszírozása 67 millió dollárra emelkedik.
A LaserWeeder, egy autonóm robot, mesterséges intelligenciát és CO2 lézertechnológiát használ a gyomok megcélzására és eltávolítására a szántóföldön. A vállalat állítása szerint „milliméteres pontossággal, a közeli növények károsítása vagy a talaj megzavarása nélkül”.

Kevesebb gyomirtószerre, több munkaerőre van szükség
A Carbon Robotics vezérigazgatója, Paul Mikesell szerint a gyomok elleni küzdelemre vonatkozó döntés a gazdákkal folytatott beszélgetések után született. A legnagyobb kihívást nem maguk a gyomok jelentették, hanem az, hogy elegendő munkaerőt találjanak a kezelésükhöz.
„Ha ezt kombináljuk a gyomnövényekben megjelenő herbicid-rezisztenciával – ezek a gyomok ellenállóvá válnak a glifozátra –, akkor a gazdák kezdtek kétségbeesni a probléma körül.”
A gépen lévő számítógépes látás azonosítja a gyomokat, segítve a 'botnak megkülönböztetni őket a tényleges terményektől. Ez csökkenti a hagyományos gazdálkodásban használt gyomirtó szerek szükségességét, és a regeneratív módszereket alkalmazó gazdák esetében csökkenti vagy megszünteti a túlművelést.
A seattle-i székhelyű Carbon Robotics szerint eddig több mint 500 millió gyomnövényt sikerült „sikeresen kiirtania” 40 különböző kultúrában. A vállalat 2023-ban 17 amerikai államban és három kanadai tartományban fogja szállítani a LaserWeedert.
A gazdák nagyon elégedettek, Európába is jönnek
A Carbon Robotics első gépeit 11 hónappal ezelőtt szállították ki. Mikesell szerint a vállalat mostanra már folyamatosan kapja az ismételt megrendeléseket a gazdáktól, akik „nagyon elégedettek”. A vállalat az új finanszírozást a gyártás bővítésére és az Egyesült Államok új régióiba való belépésre fogja felhasználni. Az új befektető, a Sozo Ventures vezette a finanszírozási kört, a meglévő befektetők, az Anthos Capital, a Fuse Venture Capital, az Ignition Partners, a Liquid2 és a Voyager Capital részvételével.
Jövőre tervezik az Európába költözést, a mérnöki csapat bővítését, valamint új termékek és fejlesztések kifejlesztését.
(Forrás: futurefarming.com)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés