Hirdetés
Hazai agrárdigitalizációs fejlesztésekkel érkezik az AGTECH SUMMIT
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara 2021. november 24-én rendezi meg a kifejezetten agrárdigitalizációval foglalkozó AGTECH SUMMIT eseményt. Ezen hazai és nemzetközi szakemberek, a legfontosabb magyar agrártechnológiai startupok és meghatározó piaci szereplők tartanak előadásokat, valamint gyakorlati bemutatókat. Az esemény kiemelt célja, hogy szemléltesse az agrárium legfontosabb fejlesztéseit, illetve átfogó képet adjon a mezőgazdasági szektor jövőjéről.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara NAK TechLab programja közel 3 éve támogatja a hazai agrár startup vállalkozásokat. Az eredmények átfogó bemutatása érdekében jött létre az AGTECH SUMMIT, mely esemény kiemelt célja, hogy szakmai előadásokkal, kerekasztal-beszélgetésekkel és gyakorlati bemutatókkal szemléltesse az agrárium legfontosabb fejlesztéseit, illetve átfogó képet adjon a szektor jövőjéről.

„A digitalizációs megoldások bevezetése az agráriumban kiemelten fontos, hiszen ezen technológiák alkalmazása a termelők jövedelmének növekedését jelentheti, valamint használatuk a fenntarthatósági törekvéseket is támogatja. Az AGTECH SUMMIT eseményen szélesebb közönség is megismerheti azokat a piacképes fejlesztéseket, melyekkel a szektor digitalizációs szintje előremozdítható” – közölte Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke.
A rendezvényen olyan fontos és izgalmas témakörökről lesz szó, mint
- a startupok megoldásai által újonnan létrejött piacok,
- a kockázati tőkebefektetők hozzáállása az agráriumhoz,
- az űrtechnológián alapuló adatgyűjtés hasznosulása a szektorban, vagy például
- a mezőgazdaság viszonyulása a robbanásszerű digitalizációs változásokhoz.
A szakmai előadók és a programok
Szó esik még az új megoldások szektorba való implementálásáról, illetve az újszerű technológiák alkalmazásának kérdéséről a generációváltás vonatkozásában - írták. Előadóknak a szektor legjelentősebb szakmai és technológiai szereplőit, döntéshozókat és fejlesztőket hívtak meg. Az előadásokon kívül az érdeklődők gyakorlatban is megismerkedhetnek az innovatív agrár startupok megoldásaival. A nap zárásaként kiderül, hogy a NAK TechLab harmadik inkubációs programja során a startup csapatok milyen közös fejlesztéseket indítottak a legmeghatározóbb agrár nagyvállalatokkal; az AXIÁL Kft., a KITE Zrt., a Corteva Agriscience és a Bonafarm Csoporttal született nagyvállalati-startup együttműködéseket az esti programrészben mutatják be.
Részletes program és regisztráció a rendezvényre itt:
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés