Hirdetés
Kecskeméten várják a mezőgazdasági mérnöki képzés jelentkezőit
Mezőgazdasági mérnöki BSc képzést hirdet a Neumann János Egyetem Kecskeméten. A cél olyan mezőgazdasági mérnökök képzése, akik a mezőgazdaság műveléséhez szükséges tudományterületeken magas szintű alaptudással és azokhoz kapcsolódó gyakorlattal rendelkeznek. Ezen felül magas szintű természettudományi, speciális műszaki és gazdasági ismeretek birtokában képesek a termelés, a gazdálkodás területén üzemi körülmények között vagy saját vállalkozásukban értéket előállítani.
A Mezőgazdasági mérnöki (Agricultural Engineering) BSc alapképzési szakon szerezhető végzettségi szint és a szakképzettség oklevélben szereplő megjelölése
- végzettségi szint: alap- (baccalaureus, bachelor; rövidítve: BSc) fokozat
- szakképzettség: mezőgazdasági agrármérnök
- a szakképzettség angol nyelvű megjelölése: Agricultural Engineer

Képzési terület: agrár
A képzési idő félévekben: nappali és levelező tagozaton is 6+1 félév
Specializációk nappali és levelező tagozaton (2021. szeptemberétől):
- fenntartható gazdálkodás (létszámfüggő)
- növényvédelem (létszámfüggő)
A képzés célja:
A szak képzési célja olyan mezőgazdasági mérnökök képzése, akik a mezőgazdaság műveléséhez szükséges tudományterületeken magas szintű alaptudással és azokhoz kapcsolódó gyakorlattal rendelkeznek. Ezen felül magas szintű természettudományi, speciális műszaki és gazdasági ismeretek birtokában képesek a termelés, a gazdálkodás területén üzemi körülmények között vagy saját vállalkozásukban értéket termelni.
A végzett mérnökök képesek a helyi erőforrások optimális és fenntartható felhasználását biztosító termelő, elosztó, szervező és irányító-szabályozó jellegű feladatok ellátására, így alkalmasak tervező-fejlesztő mérnöki, kutatói, illetve vezetői munkakörök betöltésére.
A végzett hallgatók képesek a mezőgazdasági EU normák értelmezésére, programok tervezésére és megoldására, a mezőgazdaságban foglalkoztatottak termelési lehetőségeinek felmérésére, a vállalkozás fejlesztéséhez szükséges projektek megírására és koordinálására.
A szak nappali tagozaton duális típusú képzési formában is elérhető - írták.
A karon választható mesterképzési szakok az oklevél megszerzése után:
A szak elvégzése után lehetőség van teljes kreditérték beszámításával megkezdeni a Vidékfejlesztési agrármérnöki MSc képzést, vagy a kreditek részben beszámíthatók a Kertészmérnöki MSc képzésen.
A felvételi követelmények, a szakra történő jelentkezés módja és az önköltséges képzés díja részletesen olvasható a felvételi tájékoztatóban (felvi.hu).
A félév teljesítésének feltétele, tantárgytól függően: kollokvium (ötfokozatú értékeléssel), gyakorlati jegy (ötfokozatú értékeléssel) vagy aláírás megszerzése. A számonkérés módja zárthelyi dolgozat, online teszt, otthoni önálló feladat, tervezési feladat, prezentáció stb.
Az abszolutórium (végbizonyítvány megszerzése): a tantervben előírt tanulmányi és vizsgakövetelmények, valamint az előírt szakmai gyakorlatok teljesítése, a tantervben előírt valamennyi kredit megszerzése.
A záróvizsgára bocsátás feltételei: a végbizonyítvány (abszolutórium) megszerzése, a szakdolgozat/diplomamunka benyújtása és elfogadása, a záróvizsgára történő jelentkezés. A felsőfokú tanulmányok befejezését igazoló oklevél kiadásának előfeltétele a sikeres záróvizsga.
A mezőgazdasági mérnök alapszakot annak ajánlják, aki
- szívesen részt venne egy színvonalas, naprakész, az agrárágazat újra perspektivikus termelési területeivel foglalkozó felsőfokú képzésben,
- szívesen bővítené ismereteit természettudományi és agrártudományi területen,
- az agrártermelés, növénytermesztés, állattenyésztés tevékenysége és a vidéki kultúra közel áll hozzá,
- kíváncsi, hogyan lehet megvalósítani az ökológiai gazdálkodást és a fenntartható, környezetkímélő mezőgazdasági termelést,
- megtanulná, hogyan lehet a környezetében lévő mezőgazdasági vállalkozás tevékenységét fejleszteni, annak jövedelmezőségét javítani.
Hol helyezkedhet el a szakon szerzett diplomával a mezőgazdasági mérnök?
- Egyéni gazdaságokban,
- növénytermesztéssel, állattenyésztéssel foglalkozó mezőgazdasági részvénytársaságoknál és Kft.-knél,
- vetőmag és műtrágya, mezőgazdasági gép és növényvédőszer forgalmazó vállalatoknál,
- saját vállalkozásban
- termelői értékesítő szervezeteknél
- a mezőgazdasággal, vidékfejlesztéssel foglalkozó szakigazgatási szerveknél,
- szaktanácsadói hálózatoknál,
- kutatóintézetekben, stb.
További információk Kecskemétről:
Szakfelelős: Dr. Hüvely Attila főiskolai docens
Telefon: +36 76 517 661
E-mail: huvely.attila@nje.huOktatási Igazgatóság KVK Kari Egység
Kapcsolattartó: Kátai-Urbán Ágnes
Iroda: 6000 Kecskemét, Izsáki út 10. I. em.
Telefonszám: +36 76 516 451
E-mail: katai-urban.agnes@nje.hu
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés