Hirdetés
Két intézményt jelölt ki a Nébih a Növényvédelmi drónpilóták képzésére
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) tájékoztatta a permetező drónnal dolgozni kívánó szakembereket, hogy a honlapján elérhetővé vált a növényvédelmi drónpilóta képzőintézmények nyilvántartása. Az adatbázisban azok az engedéllyel rendelkező felnőttképző intézmények találhatók meg, amelyeket a hatóság pilóta nélküli légijárműves növényvédelmi alapképzés szervező intézményként kijelölt (jóváhagyott) a vonatkozó jogszabályban foglaltak szerint.
A nyilvántartás elérhető ezen a linken, a Növényvédelem címszó alatt. Június elején egyelőre két képzési helyet találni a listán. Az egyik képzőintézmény a Magyar Vidékért Kft., melynek kapcsolattartója Oroszné Szűcs Ilona, levelezési címe: 4400 Nyíregyháza, Kemecsei út 14/a, telefonszáma pedig 06 30 908-5869, valamint 06 42 430-313. Elektronikus levelet pedig a kepzesinfo@videkert.hu email-címen várnak a témában. A szolgáltatásuk Magyarország teljes területére kiterjed.

A másik képzőintézmény az ABZ Drone Kft., ahol Filler Zsófia felel a kapcsolattartásért. A cég a 2000 Szentendre, Kalászi út 3. címen található meg és a 06 70 938-5484-es telefonszámon, valamint az office@abzdrone.com email-címen érhető el a drónpilóta képzés téma iránt érdeklődő szakemberek számára. A tevékenységet ők is Magyarország teljes területén végzik.
Mi történt pontosan?
A mező- és erdőgazdasági légi munkavégzésről szóló 44/2005. (V. 6.) FVM–GKM–KvVM együttes rendelet módosításáról szóló 4/2022. (II. 8.) AM rendelet megjelenésével kialakításra kerültek a drónos permetezés jogszabályi feltételei. A rendelet előír egy növényvédelmi drónpilóta képzést, amelynek a törvényileg meghatározott pontos megnevezése: 08884003 számú növényvédelmi drónpilóta szakmai képzés. A jövőben nélkülözhetetlen lesz a szükséges engedélyek, minősítések megszerzése és a szakszerű, professzionális képzések elvégzése.
Az intézmények szakemberei képzésüket azoknak ajánlják, akik szeretnének a drónos növényvédelem területén minden jogszabályi előírást betartva szolgáltatni, tevékenységet végezni. Akik szeretnének megbízható forrásból felkészülni a legprofibb szakemberek közreműködésével.
A szakmai képzés megkezdéséhez szükséges
- Iskolai előképzettség: érettségi bizonyítvány
- Szakmai előképzettség: a pilóta nélküli légijárművek üzemeltetésével összefüggő egyes törvények módosításáról szóló 2020. évi CLXXIX. törvény és az egyes légiközlekedési tárgyú kormányrendeletek módosításáról szóló 39/2021. (II. 2.) Korm. rendelet által meghatározott képzés; a növényvédelmi tevékenységről szóló 43/2010. (IV.23) FVM rendeletben előírt minimális képzés (80 órás “zöldkönyves” növényvédelmi alaptanfolyam)
- Egészségügyi alkalmassági követelmény: szükséges a jogosítvány egészségügyi feltételeivel azonos módon, ezért legalább a B kategóriás járművezetői engedély megléte a vizsga előfeltétele
- Szakmai gyakorlat területe és időtartama: nem szükséges
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés