Hirdetés
Ruandát és Suriname-ot követve Magyarország 10. a globális élelmiszer-inflációs listán
Szomorú statisztikát tett közzé a Viágbank a Twitter-oldalán december 26-án. Eszerint Magyarország felkerült azon országok top10-es listájára, ahol a legnagyobb volt az élelmiszerinfláció.
A élelmiszer-drágulás világszerte továbbra is magas, de a különböző országokban más és más a mértéke. Az infláció erős korrelációt mutat az egyes országok jövedelmezőségével.

A Világbank elemzése elemzése alapján elmondható, hogy a magas jövedelmű országok körében a magas élelmiszer-inflációval küzdő országok aránya 81,8 százalékra emelkedett. A leginkább érintett országok Afrikában, Észak-Amerikában, Latin-Amerikában, Dél-Ázsiában, Európában és Közép-Ázsiában találhatók.
Az alacsony, alsó, valamint felsőközép jövedelmű országok viszont mintegy 90%-a küzd magas inflációval.
Magyarország Zimbabwe, Libanon, Venezuela, Törökország, Argentína, Irán, Sri Lanka, Ruanda és Suriname után, a maga 44%-os élelmiszer-inflációjával a 10. helyen áll. Az ország reál élelmiszerinflációja (azaz a teljes infláció mértékével csökkentett élelmiszerinfláció) ugyanakkor 21%-os.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés