Hirdetés
Segítségül jött a szükséghelyzeti engedély: szemes- és silócirok kultúrákban is használható a Viper
Összesen 3 ezer hektáron rizs, 15 ezer hektáron pedig cirok növényvédelemre használható szükséghelyzeti engedéllyel a Viper gyomirtó szer. A 6300/26-2/2022 számon engedélyt kapott készítmény cirok kultúrában kakaslábfű, köles- és muhar fajok ellen földi permetezéses kijuttatással alkalmazható. Rizstermesztésnél a kakaslábfű, a muhar fajok és a zsióka ellen használható hasonló technológiával 2022. augusztus 25-ig bezárólag.
A Corteva számolt be róla, hogy a Viper gyomirtó szer 2022. május 1-től 2022. augusztus 25-ig használható szemes- és silócirok kultúrában posztemergens kezeléssel a kultúrnövény 3 leveles fejlettségétől a 6 leveles állapotáig kakaslábfű (Echinochloa crus-galli), köles fajok (Panicum spp.), muhar fajok (Setaria spp.) ellen 0,8 l/ha dózisban, nedvesítőszer hozzáadása nélkül, 200-300 l/ha permetlével, földi géppel kijuttatva. A felsorolt gyomfajokon kívül jó hatékonyságú disznóparéj félék, laboda félék, árvakelésű napraforgó és csucsor fajok ellen.

Ekkor és így érdemes használni és kombinálni a gyomirtó szert
Az egyszikű gyomok 1-3 leveles-, a kétszikűek 2-4 leveles állapotukban a legérzékenyebbek a készítményre. A cég növényvédelmi szakemberei a Viper kijuttatását elsősorban korai posztemergens stádiumban javasolják, amikor a gyomnövények az érzékeny fenológiai stádiumban vannak. A kétszikű gyomnövények ellen kombinálható dikamba vagy proszulfuron+dikamba hatóanyagú készítménnyel, a kombinációs partner engedélyezett dózisában. A munkaegészségügyi várakozási idő 0 nap. Rizsben és cirokban előírás szerinti felhasználás esetén élelmezés-egészségügyi várakozási idő előírása nem szükséges. A 20,4 g/liter penoxsulam hatóanyag tartalmú szer földi permetezéses kijuttatással használható fel cirok és rizs növényvédelmére 2022. augusztus 25-ig.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés