Az Európai Unió Bírósága elmarasztalta Romániát az illegális hulladéktárolók bezárásának elmulasztása miatt. Most újabb eljárás folyik az ország ellen az eredeti ítélet végrehajtásának elmulasztásáért, és a szakemberek szerint a naponkénti késedelemre számított pénzügyi szankciók végösszege akár a 60 millió eurót is meghaladhatja. Csak 2021-ben mintegy 3700 tonna hulladékot csempésztek be Romániába.

Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter kijelentette, hogy mandátuma egyik prioritásának tekinti a szeméttelepek bezárását, ugyanis ezek miatt az Európai Unió Bírósága 60 millió eurós vagy még annál is nagyobb bírságot róhat ki a román államra. Úgy vélekedett, stratégiaváltásra van szükség ebben a kérdésben, mert megtörténhet, hogy a román államnak kevesebbe kerülne a problémás szeméttelepek kisajátítása és bezárása, mint az Európai Unió Bírósága által kirótt bírság kifizetése. A Maszol anyagát szemléztük.

Az Európai Unió Bírósága elmarasztalta Romániát az illegális hulladéktárolók bezárásának elmulasztása miatt, most újabb eljárás folyik az ország ellen
Az Európai Unió Bírósága elmarasztalta Romániát az illegális hulladéktárolók bezárásának elmulasztása miatt, most újabb eljárás folyik az ország ellen

5 évre számolják a bírságot

Azt is közölte, a hozzávetőlegesen 60 millió eurós összeget a 2018-tól mostanig napjainkig tartó időszakra számították ki, de nem lehet tudni, hogy a bíróság mekkora naponkénti késedelmi szankciót fog kiróni. „Lehet, hogy napi 1000 eurót állapít meg, lehet, hogy 2000 eurót, lehet, hogy még magasabb összeget” – fogalmazott a miniszter.

A témával kapcsolatban Octavian Berceanu, a romániai környezetvédelmi ügynökség egykori vezetője mondta el még korábban, hogy csak 2021-ben mintegy 3700 tonna hulladékot csempésztek be Romániába. A Szabad Európa írt részleteket.

Ebben a következő tételek is benne voltak:

  • Május 7.: Tíz németországi konténert fedeztek fel Konstanca kikötőjében, tele vegyes hulladékkal, beleértve a papírt és a műanyagot is.
  • Május 31.: Tíz tonna üveghulladékot pakoltak fel Görögországban, a fuvart egy céghez indították Călărași megyében.
  • Június 10.: Húsz tonna Görögországból származó műanyagot fedeztek fel a határon, ez a szállítmány egy gyurgyevói céghez tartott.
  • Június 11.: Több mint 16 tonna hulladékot fedezett fel a bihari határrendészet, főleg ruhaneműt és lábbeliket. A kamionsofőr elmulasztotta bemutatni a behozatali engedélyeket.
  • Augusztus 3.: A konstancai parti őrség kiszúrt egy uszályt egy hatos konvojban, amely állítólag gabonát szállított Szerbiából, és Cernavodă kikötője felé vette az irányt. A fedélzeten több mint ezer tonna hulladékra bukkantak - közölték.

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Kártevők a napraforgóban: előrejelzés 2024-re

2024.03.08.

A napraforgó a legfontosabb olajos növény Magyarországon. 2023-ban az egy évvel korábbinál 25 ezer hektárral kisebb területen, mintegy 677 ezer hektáron termesztették (KSH). A védelmet már a napraforgó-csíranövénynél el kell kezdeni. A védelem a helyes gépbeállítással indul. Ezzel megfelelő teret lehet adni a növények fejlődéséhez, ami segíti a károsítók által okozott károk kompenzálását.

5 kérdés és 5 válasz a hatékony karbamidtrágyázásról

2024.03.08.

Bemutatjuk a KITE Zrt. által forgalmazott UREUS 46-ot, ami Limus Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamidot jelent.

Fél tucat gyógynövény, amivel csökkenthető a vércukorszint

2024.03.07.

Hazánkban is jó néhány olyan gyógynövény beszerezhető, melyek fogyasztása hozzájárulhat a vércukorszint csökkentéséhez. Érdemes megnézni a felsorolást, mert van közülük olyan is, mellyel mérsékelhető a cukor utáni sóvárgás. Napjainkban egyre nagyobb probléma az inzulinrezisztencia és annak következménye, a cukorbetegség. Ezt is enyhíthetik.

Megszavazta az Európai Parlament: az élőhelyek egyötödét helyre kell állítani 2030-ra 

2024.03.07.

A tagállamoknak egyre több leromlott ökológiai állapotú élőhelyet kell helyreállítaniuk: 2030-ra legalább 30, 2040-re legalább 60, 2050-re pedig legalább 90 százalékukat. A mezőgazdasági termelés alá vont területek esetében rendkívüli helyzetekben ideiglenesen felfüggeszthető a követelmények teljesítése. Az európai élőhelyek több mint 80 százaléka nincs megfelelő ökológiai állapotban.

Mikrobák szerepe a növények nitrogén-, foszfor- és káliumellátásában

2024.03.07.

A talajbaktériumok részt vesznek a tápelemek feltárásában, a nitrogén megkötésében, így a növények tápanyagellátásban is. A következőkben a nitrogénkötésről és a foszfor-, káliumfeltárásról lesz szó.

Budapesten tüntetnek a gazdák, lezárások lehetnek

2024.03.07.

Utcára vonulnak a megyar gazdák, amivel a kormányzati agrárpolitika megváltoztatását szeretnék elérni. A három naposra tervezett megmozdulás szomaton kezdődik majd.

Legújabb hirdetések

Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Partnerhírek
Partner

10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE

2021.02.13.

2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás