Hirdetés
A saját pálinkafőzés szabályairól szóló információs füzetet adott ki a NAV
“Párlat előállítása saját pálinkafőzővel” címmel tett elérhetővé honlapján információs füzetet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal. A dokumentumban a magánfőzés szabályait ismerteti a NAV. A jövedéki jogszabályok lehetőséget biztosítanak arra, hogy egy személy magánfőzőként, a saját tulajdonú gyümölcsből, gyümölcsből származó alapanyagból, a tulajdonában álló pálinkafőzővel, párlatot állítson elő. Ennek részleteiről lehet többet megtudni a füzet tartalmából.
A Párlat előállítása saját pálinkafőzővel” című információs füzet tartalmából szemléztünk.

Magánfőzéssel az állíthat elő párlatot, aki
- a jövedéki törvény szerinti magánfőzőnek minősül,
- az előállításhoz használt desztillálóberendezését, a lakóhely szerint illetékes önkormányzati adóhatósághoz bejelentette;
- a tárgyévben és háztartásában párlatot – bérfőzés útján – nem állíttatott elő,
- aki a párlat tervezett előállítását – annak megkezdése előtt – a NAV-hoz bejelentette.
A pálinkafőzés otthoni megvalósításához kapcsolódó teljes információs füzetet ezen a hivatkozáson lehet elolvasni: Párlat előállítása saját pálinkafőzővel.
A bérfőzött párlat adójának megfizetése
A bérfőzetőnek átadott párlat után fizetendő adót az adóraktár engedélyese állapítja meg és szedi be a bérfőzetőtől. A párlat utáni adó készpénzzel vagy átutalással fizethető meg. A fizetendő adó mértéke a veszélyhelyzeti szabályozással összefüggésben.
- egy bérfőzetőnek évente legfeljebb 50 liter mennyiségig – abban az esetben is, ha azt adóraktárnak kívánja értékesíteni – hektoliterenként 0 forint,
- egy bérfőzetőnek évente az 50 litert meghaladó vagy nem adóraktári értékesítésre szánt mennyiségre hektoliterenként 565 840 forint,
- egyéb esetben hektoliterenként 565 840 forint.
Bérfőzött párlatnál az 50 literes mennyiség alatt 0,43 hektoliter tiszta szeszt tartalmazó bérfőzött párlatot kell érteni, ami 86 liter 50 térfogatszázalékos párlatnak felel meg.
Az adóraktár engedélyese a bérfőzetőt és képviselőjét személyazonossága igazolására hívhatja fel és a képviseleti jogosultságot is megvizsgálhatja, hogy az adót és az adófizetésre kötelezett személyét megállapíthassa.
A NAV az igényelt párlatzárjegyet hivatalos helyén adja át, miután a bérfőzető:
• a zárjegy előállítási költségét megfizette (készpénzzel, fizetési számlára készpénzbefizetéssel vagy átutalással),
• a származási igazolást – elektronikusan vagy más úton – bemutatta, illetve
• a Jöt-ben meghatározott mértékű jövedéki adót megfizette.
Az átvett zárjeggyel a bérfőzető nem köteles a NAV-nál elszámolni, de a zárjegyet legkésőbb az átvételt követő 3 napon belül köteles felhelyezni a párlat fogyasztói csomagolására.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés