Hirdetés
Arany- és platina törzskönyves avatás volt Csípőteleken: 4 tehén adott kimagasló tejmennyiséget
A Holstein-fríz Tenyésztők Egyesülete 1995-ben alapította újra az Aranytörzskönyvet, melyben ma már 1000-nél is több tehén szerepel. Az Aranytörzskönyvbe kerülés feltétele, hogy az adott Holstein-fríz egyed elérje a 100 ezer kilogrammos tejtermelést. Ez azonban nem egy hétköznapi termelési érték. A szakma véleménye szerint 1000 tehénből csupán 1 képes teljesíteni ezt a szintet. A platina elismeréshez viszont már 130 ezer kilogrammos tejtermelést kell elérni. A törzskönyveknek bajnok tehenek nyilvántartásán kívül fontos szerepük van a fajtanemesítésben is.
A Bonafarm Csoporthoz tartozó Bóly Zrt. csípőteleki tehenészetének munkája éppen ezért is figyelemre méltó, hiszen 2021. őszén 3 tehenük került be az aranytörzskönyves elitklubba, míg egy további a platina törzskönyv megszerzésével öregbíti a telephely hírnevét. A sikert egy külön átadó eseményen ünnepelték meg, amin Jakab Lajos, a Holstein-fríz Tenyésztők Egyesületének dél-dunántúli területi igazgatója mondott beszédet és helyezett díszszalagot a kimagasló eredményt elért állatok nyakába. Továbbá oklevelet adott át Dr. Hoffmann Dénesnek, a Bóly Zrt. szarvasmarha-ágazat igazgatójának és Somoskövi Andrásnak, a csípőteleki tehenészeti telep vezetőjének a remek munka elismeréseként.

Közel 60 törzskönyves Holstein-fríz tehén
A Bóly Zrt. az avatást követően most már 56 aranytörzskönyves és 2 platina törzskönyves holstein-fríz tehénnel büszkélkedhet. A vállalatcsoport kizárólag ezzel a fajtával dolgozik, és több mint 6200 tehénre és 6100 üszőre alapozva folytatja szarvasmarha-tenyésztését 5 telephelyen: Csípőteleken, Ihászon, Csóton, Marcalgergelyiben, valamint Sátorhelyen, ahol a növendék és vemhes üszők nevelése történik. Az állatállományban több jól teljesítő tehén is van jelenleg, így a jövő év elején újabb avatások várhatóak náluk.
Ezért különleges Csípőtelek tehenészete
Csípőtelek Közép-Európa egyik legmodernebb nagyméretű, koncentrált tartásra alkalmas tehenészeti telepe. A telephely annak szellemében épült meg 2012-ben, hogy magas szakmai szintű, fenntartható, alacsony környezetterhelésű termelés csak egészséges, stresszmentes környezetben és jólétben élő állatállománnyal valósítható meg. Éppen ezért a telepen dolgozók mindennapi munkájának elsődleges célja a tehenek komfortérzetének és egészségének biztosítása. A tehenészetben megtermelt tej teljes egészében a Sole-Mizo Zrt. GMO-mentes termékeihez biztosít alapanyagforrást - írta a Bonafarm weboldala.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés