Hirdetés
Büntetések kilátásban: új jogszabályok léptek érvénybe a biomassza-termelésben
Az Európai Parlament és a Tanács 2018/2001 irányelve (RED II) rendelkezéseinek hazai jogrendbe történő átültetése érdekében több jogszabály módosult, továbbá számos új jogszabály lépett hatályba az év elején a biomasszából származó energiahordozók előállításában résztvevők tevékenységének szabályozására. Az új rendelkezések – amelyeket 2022. január 1-től minden ügyfélnek alkalmaznia kell - közvetlenül érintik a fenntartható bioüzemanyag, folyékony bio-energiahordozó és biomasszából előállított tüzelőanyag termelési értéklánc tagjait, köztük a mezőgazdasági termelőket (biomassza-termelők) is.
Tekintettel arra, hogy a megújuló energia közlekedési célú felhasználásának előmozdításáról és a közlekedésben felhasznált energia üvegházhatású gázkibocsátásának csökkentéséről szóló 2010. évi CXVII. törvény (a továbbiakban: Büat.) hatálya alá tartozó hatósági eljárásokban a figyelmeztetés alkalmazása kizárt, és jogsértés elkövetése esetén a kiszabandó bírságtétel 100 ezer forinttól 1 millió forintig terjed, így nagyon fontos, hogy az érintett termelők a vonatkozó jogszabályi előírásokkal tisztában legyenek - írta a NAK.

Figyelemmel arra, hogy a biomassza-termelők által megtermelt biomassza (pl. repce, kukorica, szalma stb.) jelentős részéből bioüzemanyag vagy biomasszából előállított tüzelőanyag készül, a NAK szakemberei azt kérik, hogy a Nébih holnapján elérhető, a fentiekkel összefüggő tájékoztatók és formanyomtatványok elérhetőségéről az érintett termelők tájékozódjanak tőlük.
A Nébih honlapján közzétette:
- az új adattartalommal ellátott hivatalos formanyomtatványokat (pl. biomassza igazolások),
- az önkéntes nemzetközi fenntarthatósági rendszer szerinti termelői deklarációk (pl. ISCC önkéntes farm nyilatkozat) mellékleteként kiadandó nyomonkövetési dokumentumokat, és
- az ezek kiállításával összefüggő tájékoztatókat.
A hivatkozott nyomtatványokat ide, a vonatkozó tájékoztatókat ide, a fentiekkel összefüggésben közzétett cikket ide kattintva lehet elérni a Nébih honlapján.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés