Hirdetés
Először Magyarországon: Mezőgazdasági vízgazdálkodási és környezettechnológiai mérnöki alapszakot indítanak Debrecenben
Mezőgazdasági vízgazdálkodási és környezettechnológiai mérnöki alapszakot indít 2022-ben a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. Az új képzést angol nyelven is meghirdetik. Hazánkban jelenleg ezen kívül nincs önálló mezőgazdasági vízgazdálkodási alapképzés. A szak beindítását a növekvő gazdasági és szakmai igény is sürgette. A mezőgazdasági vízgazdálkodási és környezettechnológiai mérnöki képzés elsősorban a környezetváltozás agráriumot érintő gyakorlati kihívásaira kívánja felkészíteni az egyetemistákat.
Az induló mérnöki BSc-szak hiánypótló, amely két, egymással szoros kapcsolatban álló agrárszakterületet fog össze. Ez a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudomány és Környezetgazdálkodási Kar (MÉK) mezőgazdasági vízgazdálkodási és agrárkörnyezet-gazdálkodási MSc-képzésének biztosít alapot.
A cél, hogy olyan szakembereket képezzenek, akik
- az öntözésfejlesztés,
- a belvízgazdálkodás,
- a vízrendezés vagy
- az alternatív vízkészletek hasznosításának problémáira adnak mérnöki választ.

Az Unidebnek mondta el Tamás János, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudomány és Környezetgazdálkodási Kar Víz- és Környezetgazdálkodási Intézetének vezetője, hogy új szemléletre van szükség. Olyan szakemberekre, akik a körforgásos gazdálkodás részeként a mezőgazdasági melléktermékekre nem hulladékként, hanem új termékként tekintenek.
A környezettechnológia része
- a talajok minőségének fenntartása, illetve javítása,
- a szennyezett talajok kármentesítése,
- a szennyvíziszapok,
- a hígtrágya kezelése.
A modern agrárium a hulladékmentes körforgásos mezőgazdaságról szól, amely a korszerű technológiák révén zéró emisszóra törekszik. Szagmentesen, zajmentesen, talaj- és vízszennyezés nélkül állít elő termékeket. Erre kell felkészítenünk a hallgatóinkat. Azokat a fiatalokat várjuk a MÉK-re, akik érzékenyek a környezeti kihívások iránt. Nem csak követői a folyamatoknak, hanem magas szintű mérnöki tudással az alakítói szeretnének lenni a környezet állapotának - mondta Tamás János.

A szak továbbtanulási lehetőséget kínál a mezőgazdasági vízgazdálkodási MSc- és agrárkörnyezet-gazdálkodási MSc-képzésre. Később pedig a kar doktori iskoláiban folytathatják tanulmányaikat a diákok - írták.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés