Február hónapjában is több, a mezőgazdasági gépek témáiról szóló hírrel jelentkeztünk a weboldalunkon. Ezekből készítettünk egy összefoglalót, amit minden gazdának érdemes megnéznie, aki szereti a technológiához és a gépekhez kapcsolódó tartalmakat. Írtunk róla, hogy mesterséges intelligenciát használ a magyar kutatócsoport által fejlesztett mezőgazdasági robot. Arról is beszámoltunk, hogy kihozta a KFAST a precíziós permetezés új koncepcióját. Írtunk homlokrakodóról, géptüzek megelőzéséről és Köckerling munkagépekről is. Szeretettel ajánljuk az idei harmadik gépes hírösszefoglalónkat minden kedves Magro-olvasónak!

Mesterséges intelligenciával és hatékonyságnöveléssel javítja a géppiac helyzetét a MEGOSZ és az MBH Bank. Együttműködési megállapodást írt alá az AGROmashEXPO és AgrárgépShow rendezvényen az MBH Bank és a Mezőgépgyártók Országos Szövetsége (MEGOSZ). A partnerség fő célja, hogy a pénzintézet és a hazai gépgyártók szakmai szövetsége közösen segítse elő, hogy minél több magyar gyártású gép járuljon hozzá az ágazat fejlődéséhez és versenyképességének növeléséhez. Az együttműködés lehetővé teszi az ágazatban meglévő erőforrások hatékonyabb felhasználását, és elősegítheti az agrárgazdaság jobb alkalmazkodását az agrártechnológia, a mesterséges intelligencia (AI) és a fenntartható gazdálkodás terén.

Bár viszonylag kevés szó esik róluk, évről évre nagyobb veszélyt és megoldandó problémát jelentenek a mezőgazdasági tűzesetek
Bár viszonylag kevés szó esik róluk, évről évre nagyobb veszélyt és megoldandó problémát jelentenek a mezőgazdasági tűzesetek

Bármikor kiéghet a traktor és a kombájn is, de van megoldás a védekezésre

A mezőgazdasági termelés veszélyei közül az egyik legkisebb figyelmet a mezőgazdasági tüzek kapják. Pedig a tűzesetek a termőföldeket, a termést és a mezőgazdasági gépeket is fenyegetik. Ráadásul a munkatársakat és a környezetet is súlyosan veszélyeztetik. Bár mostanra a mezőgazdaságban a halálos és súlyos balesetek száma nagyon lecsökkent, a tűzesetek számában figyelemre méltó növekedés figyelhető meg. Milyen károkat okozhatnak a tüzek? Hogyan lehet megelőzni őket egy működő megoldással?

https://www.youtube.com/watch?v=_dj0yglmS2A

Továbbra is élen a homlokrakodó, de van fejlődés

Amikor a be- és kirakodásról, az emelésről és eltakarításról van szó, akkor sem hagyható figyelmen kívül a mezőgazdaságban a homlokrakodó, még akkor sem, ha a többi rakodási technológia is fejlődik. Az alábbiakban megismerhetők a jelenlegi DLG Practice Monitor eredményei. A felmérés a mezőgazdasági vállalkozások töltéstechnológiájának különböző aspektusaival foglalkozott.

Tárolás, visszaszerzés, rakás, berakodás, kirakodás és szállítás. Annak ellenére, hogy sokan a „mezőgazdaság” kifejezést az állattenyésztéssel és a szántóföldi gazdálkodással asszociálják, a mezőgazdasági ipar nagyrészt az árukezelő ipar kiváló példája. Évről évre több tízmillió köbméter vagy tonna anyagot szállítanak és kezelnek.

Case IH: dupla rotor az új AF11 kombájnban

Az amerikai Case IH gépgyártó bemutatta új AF11 kombájnját; a zászlóshajót, jellemző rá a 775 lóerő és a dupla rotor. A gabonatartály 20 000 literes. A Case IH Axial Flow 11 (rövidítve AF11) dupla cséplőrotorral van tehát felszerelve. Ezt a technológiát egy ideje néhány New Holland CR kombájnban láthatták, de ez a Case IH egyedülálló. Egészen a közelmúltig a gyártó ragaszkodott az Axial Flow koncepcióhoz, egyetlen rotorral. Az Axial Flow 11 kombájn bevezetése változást jelent ebben a megközelítésben. A Case IH dupla rotoros koncepcióját AFXL2-nek nevezi.

Köckerling Allrounder: amikor a tökéletes még tökéletesebb (x)

A tavasz közeledtével nem csak a természet megújulásának lehetünk szemtanúi. Sorra jelennek meg aktuális fejlesztések új szériákkal, tökéletesebb modellekkel. A magágykészítési szezon előtt a német KÖCKERLING gyár háza táján nézünk szét, megismerve az újdonságokat a szezonális gépek vonatkozásában. A változások között azonban valami a régi maradt. Mindenekelőtt a kiváló minőség és az alapelv, hisz valamennyi fejlesztés szem előtt tartja az univerzalitást és a sokoldalúságot.

Az őszi hannoveri kiállításon láthatta a nagyérdemű az ALLROUNDER FLATLINE gépcsalád legújabb és egyben legkisebb tagját, melynek munkaszélessége 5 méter. A 13 cm-es kapaosztású gép művelőelemei 6 sorban kerültek elrendezésre, 70 cm-es gerendelytávolság mellett. Ez biztosítja azt, hogy a gép a szármaradványokra kevésbé érzékeny, ugyanakkor finomabb szerszámosztással alkalmasabb a magágykészítő műveletekre. A vontatási teljesítmény-igénye 35-50 LE méterenként. (x)

Yanmar: új elektromos szántóföldi robot

A Yanmar AG bemutatta új koncepcióját, az e-X1-et, amely egy kompakt elektromos szántóföldi robot. Úgy tervezték, hogy az élen járjon a károsanyag-kibocsátástól mentes gazdálkodásban. Emellett a csendes működés és a környezetbarát működés előnyeit is kínálja. A cég a tervek szerint 2025-re megkezdi a piacfigyelést s később a visszajelzések tükrében magát a gyártást.

A Yanmar e-X1 célja, hogy fenntarthatóbbá és környezetkímélőbbé tegye a mezőgazdaságot. A Yanmar AG szerint ez az elektromos mezőgazdasági gép nemcsak a károsanyag-kibocsátást csökkenti, hanem a csendes működés és a környezetbarát működés előnyeit is kínálja. Jobb munkakörülményeket ígérve a gazdálkodóknak, különösen éjszakai munkák, külvárosi gazdálkodás és üvegházi feladatok során. A cég a tervek szerint 2025-re megkezdi a piacfigyelést.

KFAST: a precíziós permetezés új koncepciója

Bemutatták a KFAST új autonóm permetezési koncepcióját. A Kubota, a FEDE (Pulverizadores Fede ) és más partnerek együttműködése során kifejlesztett koncepció célja, hogy megváltozzon a precíziós permetezés nagy, speciális növényültetvényekben. A KFAST koncepció, a Kubota Fede autonóm permetezési technológia műszaki újdonságként díjat nyert a FIMA 2024 rendezvényen. A rendezvény a mezőgazdasági gépek ágazatában a speciális növényeket célozza meg. 

Mesterséges intelligenciát használ a magyar kutatócsoport által fejlesztett mezőgazdasági robot

Mintaoltalom minősítésben részesült az a mesterséges intelligenciával ellátott kisméretű robot, amelyet a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karának kutatócsoportja fejlesztett. Az autonóm irányítású eszköz felismeri a környezetének különböző paramétereit, az összegyűjtött adatokkal pedig felhő alapú tárolást végez. Az egyedülálló készülék piaci igényt szolgál ki, és célja többek között a precíziós növénytermesztés fejlesztése. A Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar Biológiai Rendszerek és Precíziós Technológiai Tanszékének kutatási eredményeként jött létre az a szántóföldi adatgyűjtő robot, ami mesterséges intelligencia segítségével képes sokféle feladat ellátására.

További híreink

Kártevők a napraforgóban: előrejelzés 2024-re

2024.03.08.

A napraforgó a legfontosabb olajos növény Magyarországon. 2023-ban az egy évvel korábbinál 25 ezer hektárral kisebb területen, mintegy 677 ezer hektáron termesztették (KSH). A védelmet már a napraforgó-csíranövénynél el kell kezdeni. A védelem a helyes gépbeállítással indul. Ezzel megfelelő teret lehet adni a növények fejlődéséhez, ami segíti a károsítók által okozott károk kompenzálását.

5 kérdés és 5 válasz a hatékony karbamidtrágyázásról

2024.03.08.

Bemutatjuk a KITE Zrt. által forgalmazott UREUS 46-ot, ami Limus Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamidot jelent.

Fél tucat gyógynövény, amivel csökkenthető a vércukorszint

2024.03.07.

Hazánkban is jó néhány olyan gyógynövény beszerezhető, melyek fogyasztása hozzájárulhat a vércukorszint csökkentéséhez. Érdemes megnézni a felsorolást, mert van közülük olyan is, mellyel mérsékelhető a cukor utáni sóvárgás. Napjainkban egyre nagyobb probléma az inzulinrezisztencia és annak következménye, a cukorbetegség. Ezt is enyhíthetik.

Megszavazta az Európai Parlament: az élőhelyek egyötödét helyre kell állítani 2030-ra 

2024.03.07.

A tagállamoknak egyre több leromlott ökológiai állapotú élőhelyet kell helyreállítaniuk: 2030-ra legalább 30, 2040-re legalább 60, 2050-re pedig legalább 90 százalékukat. A mezőgazdasági termelés alá vont területek esetében rendkívüli helyzetekben ideiglenesen felfüggeszthető a követelmények teljesítése. Az európai élőhelyek több mint 80 százaléka nincs megfelelő ökológiai állapotban.

Mikrobák szerepe a növények nitrogén-, foszfor- és káliumellátásában

2024.03.07.

A talajbaktériumok részt vesznek a tápelemek feltárásában, a nitrogén megkötésében, így a növények tápanyagellátásban is. A következőkben a nitrogénkötésről és a foszfor-, káliumfeltárásról lesz szó.

Budapesten tüntetnek a gazdák, lezárások lehetnek

2024.03.07.

Utcára vonulnak a megyar gazdák, amivel a kormányzati agrárpolitika megváltoztatását szeretnék elérni. A három naposra tervezett megmozdulás szomaton kezdődik majd.

Legújabb hirdetések

Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Partnerhírek
Partner

10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE

2021.02.13.

2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás