Hirdetés
KFAST: a precíziós permetezés új koncepciója
Bemutatták a KFAST új autonóm permetezési koncepcióját. A Kubota, a FEDE (Pulverizadores Fede ) és más partnerek együttműködése során kifejlesztett koncepció célja, hogy megváltozzon a precíziós permetezés nagy, speciális növényültetvényekben. A KFAST koncepció, a Kubota Fede autonóm permetezési technológia műszaki újdonságként díjat nyert a FIMA 2024 rendezvényen. A rendezvény a mezőgazdasági gépek ágazatában a speciális növényeket célozza meg.

A Fede és a Kubota közösen fejlesztette ki a koncepciótechnológiát Kölönlegessége az önálló permetezőrobot speciális növényekhez. Úgy tervezték, hogy megfeleljen az EU-előírásoknak és a Green Deal célkitűzéseinek.
Távirányítóval vezérelve
A KFAST robotkoncepció önállóan alkalmazza a növény-egészségügyi kezeléseket, és lehetőséget biztosít a távirányítással történő irányításra is. Szerkezeti kialakítása és az újonnan kifejlesztett 4×4-es vonóerő biztosítja a folyékony mozgást, a fordulási pontosságot és a pontos pozícionálást a speciális szántóföldek legszűkebb sorain. A nagy kapacitású, autonóm, precíziós permetezés új eszköze különféle légcsoportokkal szerelhető fel, hogy megfeleljen az ültetvények speciális igényeinek.
A folyamatban lévő kezeléseket a Specialty Crops Platform (SCP), a Fede digitális agronómiai menedzsmenteszköze figyeli és jeleníti meg. Ezenkívül a KFAST riasztásokat küld incidens vagy hatótávolságon kívüli paraméter esetén. Beleértve az üres permetezést és a dízeltartályt, hogy automatikusan visszatérjen az állomásra újratöltés céljából.
A kezelés befejeztével minden adatot regisztrálnak. Így biztosítva a valódi nyomon követhetőséget és a szükséges információkat a digitális gazdálkodási könyv elkészítéséhez.
A kezelő négy robotot tud kezelni
A KFAST növeli az ültetvényen végzett munka termelékenységét és hatékonyságát. Egyetlen kezelő ugyanis négy robotot tud kezelni egyszerre. Lehetőség van éjszakai feladatok elvégzésére. Így kíván megoldást nyújtani a munkaerőhiányra, valamint a generációs megújulásra az agrárszektorban.
Ezen túlmenően javítja a munkahelyi biztonságot és egészségvédelmet. Azáltal, hogy kiküszöböli a balesetek kockázatát, és drasztikusan csökkenti a munkahelyi növényvédőszer-expozíciót.
(Forrás: futurefarming.com)
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés