Hirdetés
Így fogja elveszíteni el az állami támogatást
Most, hogy beadhatóak az egységes kérelmek, a növénybiztosítása állami díjtámogatására is oda kell figyelnie. Ha nem jelöli be, hogy „igen”, kéri az akár 70% állami támogatást a növénybiztosítása díjához, akkor nem fogja megkapni. Ha viszont bejelöli, akkor automatikusan megkapja, nincs pályázat, nincs elbírálás – ez az egyik legkönnyebben megszerezhető állami támogatás.
Még ha nem is tervez egyelőre növénybiztosítást kötni, akkor is jelölje be – nem tudhatja, mit hoz a jövő.
Európa negyedének területén már áprilisban beütött az aszály
A múlt héten jelent meg az Európai Aszálymegfigyelő Központ jelentése, mely szerint a megfigyelt terület 25%-án volt hiányos a talaj nedvességtartalma és 3,57%-án még súlyosabb a helyzet: már rendellenes a növényzet fejlődése, ami a legmagasabb riasztási fokozat. Víz is alig van: Európa folyóinak kétharmada az átlagos szint alá esett, és öt köbkilométernyi jég tűnt el az alpesi gleccserekről.

Vajon ez Önt is érinteni fogja?
Magyarországon az áprilisi esőzések miatt egyelőre nincs aszály. De ez nem biztos, hogy így is fog maradni.
Ahogy az egyik gazda fogalmazott a telefonban: „Nagyon szélsőséges az időjárás, a terményárak is olyanok, hogy ezt biztosítás nélkül nem lehet végigvinni.”
Ha felmennek még a betakarításig a terményárak, akkor azért fontos, hogy megvédje magát és a gazdaságát a veszteségtől. Ha nem, akkor még fontosabb, mert egy komolyabb elemi kár esetén még azt a kisebb bevételt is elveszti.

Április elején Bács megyében már volt jég és érkeztek is a kárbejelentések repcére. Ez is korábban jött, mint ahogy az előző években szokott. Ha Ön is így jár, mert mondjuk egy jégeső keresztülhúzza a számításait, akkor ott áll majd az input anyagokba és a munkádba befektetett pénzzel és idővel, a haszon meg sehol. Csak a veszteség.
Van olyan ügyfelünk, akinek az intenzíven és gondosan művelt szőlőjét tavaly nyáron gyakorlatilag tönkretette egy szupercellában keletkező jégeső. 70%-os jégkárt állapítottak meg nála. A kárérték – a számításaink szerint – meghaladta az 50 millió forintot. Tavaly még nem volt biztosítása és – pont az intenzív művelés miatt – a Kárenyhítésből sem kapott semmit a rendszer sajátosságai miatt. Idén az elsők között kötött egy komoly növénybiztosítást.
Ugye Ön nem szeretne így járni?
Szeretné a lehető legnagyobb biztonságban tudni gazdasága és végső soron a családja pénzügyi helyzetét?
Nézze meg, mennyibe kerülne az Ön számára a védelem, amit egy növénybiztosítás nyújt!
Néhány adat megadása után egy 5 perces kalkulációval megtudhatja, hogy akár négy biztosító is mennyiért adná Önnek ezt a védelmet.
De itt még nincs vége! Ha nem tette volna meg eddig, adja meg a telefonszámát, felhívjuk. Válaszolunk a kérdéseire és megnézzük, milyen kedvezményeket adhatunk még. Javaslatokat teszünk, milyen kockázatokra érdemes és milyenekre nem érdemes biztosítást kötnie.
Segítünk a döntésben, hogy jobban jár-e, ha a Kárenyhítési rendszert is igénybe veszi vagy érdemes növénybiztosításban gondolkodnia. Mindez díjmentes. Sem a díjkalkulációért, sem a tanácsadásért nem kérünk pénzt, ezért kockázatmentesen, minden kötelezettség nélkül megteheti.
Kalkuláljon egy díjat most – és tudni fogja, mi az ára annak, hogy nyugodtan alhasson!
Ne várjon! Az idei növénybiztosítási szezon más, mint az eddigiek voltak!
A biztosítók vállalási kereteket határoztak meg és simán lehet, hogy – pont az aszályra köthető „A” csomagra – korábban zárnak, mint tavaly. Egyes biztosítók bizonyos földrajzi területeken már most nem kötnek pl. kukoricára „A” csomagot. És ez csak rosszabb lehet.
Ha kérdése van a növénybiztosítással kapcsolatban, hívja ügyfélszolgálatunkat a +36 1 766 45 33-as számon és kollégáink szívesen segítenek.
Addig is kalkuláljon magának díjat, most!
(x)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés