Hirdetés
Kevés a megfelelő átmérőjű vöröshagyma az európai piacokon
Az egész Európát sújtó aszály miatt nem megfelelő a vöröshagyma növekedése, ezért elmaradt az ilyenkor szokásos áresés. Az európai vöröshagyma-piacok alapvetően a hőség és az aszály hatásai befolyásolják. Míg a szezon elején az elsőként piacra érkező áttelelt tételekre még valamivel átlag feletti hozam és normál méret volt a jellemző, a nyári betakarítású, magról vetett hagyma mennyisége már elmarad az előző években tapasztalttól.
A kevesebb mennyiséget elsősorban a kisebb átmérő és az alacsonyabb hozamok okozzák, így az ilyenkor szokásos áresés nemhogy elmarad, hanem az is előfordulhat, hogy drágulni fog a termés, ami teljesen szokatlan a szezon ezen pontján - írta a FruitVeB.

Így maradtak az árak
Németországban például a zsákos kiszerelésű vöröshagyma ára 35-36 euró/100 kg volt augusztus közepén, ami jóval magasabb, mint a tavaly ebben a hónapban regisztrált 25 euró/100 kg-os szint. Hollandiában is drágulás tapasztalható, bár ott inkább a meglóduló afrikai export húzza felfelé az árakat. Ausztriában is fokozatos áremelkedés látható: a 32. héten 23-28, a 33. héten 25-30 euró, míg a 34. héten már 25-32 euró volt az irányadó ár Alsó-Ausztriában.
Az áremelkedés okozója még:
Azt az Agrárszektor írta meg júliusban a témához kapcsolódóan, hogy a tavalyi év azonos időszakához képest 31%-kal emelkedett a hazai termesztésű vöröshagyma ára. Az import hagymánál jelentős, 60%-os árbéli növekedés tapasztalható, ami vélhetően a holland és nemzetközi termesztésben mutatkozó alacsony termésátlagoknak tudható be. Az idei évben egyébként a beadott területalapú támogatások alapján 1292 hektáron termesztenek Magyarországon vöröshagymát, amelyből 910 ha a tavaszi és 383 az őszi vetésű. 2021-ben ehhez képest 1574 hektáron termesztettek vöröshagymát, így kijelenthető, hogy csökkent a hazai termőterület - írták.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés