Hirdetés
Kond-Coop Kft. – Technopol – családi gazdaságunk acélgerince
A kötött talajon való gazdálkodás nem ismeretlen terep számunkra, családi földjeinket hosszú évek óta kemény munkával és komoly szakmai odafigyeléssel műveljük. Tapasztalataink szerint, a siker érdekében, a nehéz körülmények megkövetelik az ahhoz megfelelően igazodó gépesítési hátteret. Fontos számunkra, hogy gépjeink tartalmazzák a precíziós gazdálkodásra alkalmas fejlesztéseket, de a könnyű kezelhetőség és a megfelelő anyaghasználat egyaránt hangsúlyos szempontok. A masszív igénybevétel miatti magas amortizáció, a folyamatos, költséges karbantartások kifejezetten megnehezítették a dolgunkat. A kötött, agyagos talaj csak úgy „zabálta” a gépeket, amit a pénztárcánk is mélyen megérzett.
A probléma megoldásában a Technopol gépei nyújtottak segítséget, amelyek két dologról híresek: az anyaghasználatnak köszönhetően, masszív igénybevétel mellett is hihetetlenül jól bírják a strapát, és pontosan annyit tudnak, mint amennyit ígérnek. A gépesítés felépítésében a jó minőség és a kiváló ár-érték arány mondhatni fél siker. Vásárlás során nem csak a gépeket vesszük meg, hanem a márka mögött álló ellátási rendszert, szerviz és karbantartási szolgáltatásokat is. Szerencsére akad még olyan gyártó, aki hosszú távra tervez a gazdákkal, ennek köszönhetően a Technopol nem csak a családi gazdaságunkat hódította meg, lépésről lépésre vált kereskedelmi palettánk acélgerincévé. Cégünk, a Kond-Coop Kft. kereskedelmi kínálatában megtalálhatók a márka legjobb gépei: küllős kapák, száraprító hengerek, hidraulikus boronák, és kultivátorok.


Az újdonság gyakran veszélyes üzem, nincs ez másképp a géppiacon sem. Mindig nyitott szemmel kell járni, de érdemes kétszer meggondolni milyen irányba halad tovább az ember, hiszen könnyedén rajta veszíthet. Családi gazdaságunk remek lehetőséget teremt a kísérletezésre, tesztelésre. Az évek óta zajló hektikus külső körülmények (COVID, háború), még inkább a hatékonyabb működés irányába terelték a hazai mezőgazdaságot. Gazdálkodóként és kereskedőként igyekszünk mindig egy lépéssel a piac előtt járni, hiszen így biztosíthatjuk azt a minőséget, amelyre a magyar gazdáknak szüksége van.

Következő nagy dobásunk, a Technopol YUKON, egy olyan hígtrágya injektáló rendszer, amelynek használatával hozamveszteség nélkül, 20-30%-kal csökkenthetjük a kijuttatott hígtrágya és egyéb folyékony bázisú anyagok mennyiségét. Noha ezeket a gépeket a gabonában jobbára félve használják a gazdák, az általunk futott teszteken a keréksüllyedés és a forgótárcsa által okozott veszteség nem haladta meg a 3%-ot, amit a szépen fejlődő, egészséges növénykultúra már a bokrosodás időszakában kompenzált. Az injektálótűk pontosan a gyökérzónába juttatják a tápanyagot, baktériumokat - gombaölő szereket, ezzel elérve a magasabb hasznosulási arányt. A tárcsánkénti 12 db tű csak akkor injektál, amikor benne van a földben, ezzel is csökkentve a felesleges pazarlást. A gép agyát az Angliában gyártott ISOBUS kompatibilis számítógép adja, amely GPS alapon automatikus szakaszolást végez, és irányítja a hexagon kiáramlásvezérlő rendszert. Az injektáló tárcsák egyesével is ki-be kapcsolhatók, és tetszőleges távolságra állíthatók egymástól. A berendezés 200 liter/hektár teljesítménnyel működtethető kényelmesen, 3000 literes tartályával nem csak a kisebb, de a közepes és nagyobb gazdaságok számára is megfelelő választás lehet. Az edzettacéltűk 13 cm-ként helyezkednek el a tárcsán, és még fagyott talajban is 4-9 cm mélységre hatolnak amortizáció nélkül, amely kifejezetten hasznos lehet a hozzánk hasonlóan, kötött talajon gazdálkodóknak. Gabonánál sorokban trágyázhatunk, míg kukorica esetében a tárcsák átállításával két oldalról, a sorközökben végezhetünk kiváló munkát. A Technopol YUKON hígtrágya injektáló rendszere 6-9 és 12 méteres változatban kapható, a konkurenciához képest lényegesen kedvezőbb áron.
(x)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés