Hirdetés
Magyarország európai első az afrikai harcsa, második a szürkeharcsa, harmadik a ponty termelésében
Magyarországra látogatott a Halászati és Tengerügyi Főigazgatóság, a DG MARE főigazgatója. Charlina Vitcheva 2022. június 21-23. között az Agrárminisztérium meghívására érkezett hazánkba, hogy szakmai látogatása keretében megismerje a magyar akvakultúra-ágazat hazai erősségeit és kihívásait, valamint találkozzon a fontosabb ágazati szereplőkkel. Az ENSZ Közgyűlése 2022-t a kisüzemi halászat és az akvakultúra nemzetközi évének nyilvánította. Az ágazat a világ halászfogásának 40 százalékát adja; világszerte csaknem 500 millió ember megélhetését biztosítja.
Az Agrárminisztérium számolt be róla, hogy az Európai Unió országai közül Magyarország első az afrikai harcsa-termelésben, míg második helyet szerezte meg a szürkeharcsa-termelés és harmadikat a pontytermelés területén. Az édesvízi akvakultúra az Európai Unió egyik legjobban szabályozott szektora, amely olyan területeken is egészséges élelmiszereket, sőt, biztos munkahelyeket kínál, mint a tengerrel nem rendelkező országok. Mindemellett pedig fontos potenciált hordoz a tengeri halállományok hasznosításának kiváltása szempontjából is - írták.

Fontos találkozók
A kétnapos látogatás során Charlina Vitcheva az Agrárminisztériumban megbeszélést folytatott Zambó Péter erdőkért felelős államtitkárral, valamint a halgazdálkodásért felelős szervezeti egységek vezetőivel. Zambó Péter az egyeztetésen kiemelte, az innováció adta lehetőségek, a fenntartható fejlődés, a természeti értékek védelme mind a lokális akvakultúra növekedését erősítheti, amivel csökkenhet hazánk halimport-függősége.
A főigazgató asszony a látogatás során megismerhette a magyar akvakultúra ágazatot, amely számos innovációs lehetőséget is hordoz magában. Az Agrárminisztérium közleménye szerint a tárca részéről továbbra is azon dolgoznak, hogy az egy főre jutó éves halfogyasztás tovább növekedjen. Ezért kiemelt figyelmet fordítanak a hazai haltermékek minőségi kérdéseire, valamint elismerésére, a magyar innovatív megoldások bevezetésére és elterjesztésére - írták.

A Tengerügyi és Halászati Főigazgatóság (DG MARE) weboldala arról számolt be, hogy a munkájuk ezekre terjed ki:
- a tengeri erőforrások hasznosítására fenntartható módon kerüljön sor, és biztosított legyen a tengerparti közösségek jóléte és a halászati ágazat jövője,
- fejlődjön a tengerpolitika és ösztönzést nyerjen a fenntartható kék gazdaság,
- megszilárduljon a nemzetközi szintű óceánpolitikai irányítás.
A Bizottság munkaprogramja – a tárgyévben intézményi szinten teljesítendő feladatok
Stratégiai terv – department strategy, objectives for 2020-2024
Irányítási terv – a főigazgatóság tárgyévre prognosztizált eredményei és tevékenységei, valamint a tárgyévben rendelkezésre álló erőforrásai
Éves tevékenységi jelentés – a főigazgatóság által az előző évben elért eredmények és felhasznált erőforrások
Elérhetőségek
Telefonszám+32 2 299 11 11 (a Bizottság központi hívószáma)
Postacím: Tengerügyi és Halászati Főigazgatóság
Európai Bizottság
1049 Bruxelles/Brussel
Belgium
Sajtókapcsolat
Kapcsolódó linkek
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés