Hirdetés
Precíziós permetezés: 78%-kal csökken a gyomirtószerek használata
Az izraeli Greeneye Technology cég kereskedelmi forgalomba hozta mesterséges intelligenciával támogatott precíziós permetezési technológiáját. A vállalat állítása szerint technológiájuk bizonyítottan 78%-kal csökkenti a gyomirtószerek használatát és több mint 50%-kal a gyomirtási költségeket.
A Greeneye Technology szerint mindezt olyan mesterségesintelligencia-technológia alkalmazásával érik el, amely 95,7%-os pontossággal képes felismerni és permetezni a gyomokat a növények között (zöld a zöldön).

A rendszert úgy tervezték, hogy zökkenőmentesen integrálható legyen bármilyen márkájú vagy méretű kereskedelmi permetezőgépbe, így a gazdáknak nem kell új gépekbe beruházniuk. A rendszer azt is biztosítja, hogy a precíziós permetezés a szórásos permetezéssel megegyező haladási sebességgel – 20 km/h – végezhető, így a gazdálkodók termelékenysége nem csökken.
A gyomok gyors felismerése és osztályozása
A Greeneye megoldása a hardver és a mélyreható gépi tanulás kombinációját használja, hogy intelligens, valós idejű gyomirtási döntéseket tegyen lehetővé a szántóföldön.
A közvetlenül a permetezőgépekre szerelt kamerák másodpercenként 40 képkocka sebességgel rögzítik a képeket, lehetővé téve a gyomok gyors felismerését és osztályozását egészen a fajok szintjéig.
A Greeneye saját adatállományát és algoritmusait felhasználva a rendszer azonnal kiszámítja a szükséges gyomirtószer mennyiségét, és közvetlenül a gyomokra permetezi azt, a közeli növényeket érintetlenül hagyva.
Kettős permetezési funkció
A rendszert úgy tervezték, hogy zökkenőmentesen integrálható legyen bármilyen márkájú vagy méretű kereskedelmi permetezőgépbe, leküzdve ezzel a precíziós permetezés egyik fő belépési költségkorlátját.
A Greeneye szerint technológiájának másik előnye a kettős permetezési funkció, amely lehetővé teszi a gazdálkodók számára, hogy a maradék gyomirtó szereket szórással, a nem maradék gyomirtó szereket pedig pontosan a gyomokra juttassák ki.
„Jelenleg a gazdálkodók a maradék és a nem maradék gyomirtó szereket összekeverik, és ugyanabból a szórófejből permetezik, ami azt jelenti, hogy a szükségesnél jóval több nem maradék gyomirtó szert használnak. A kettős permetezésű rendszer megoldja ezt a kihívást, mivel lehetővé teszi a gazdálkodók számára, hogy csak a szükséges gyomirtószert permetezzék ki” - állítja a vállalat.
(Forrás: futurefarming.com)
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés