Hirdetés
Szőlőtermesztés Huminisz-technológiával
A komplex Huminisz technológia alkalmazásával a szőlő lombozata tovább marad aktív, megszűnnek a relatív tápanyaghiányok, hatékonyabb lesz a növényvédelmi kezelés és a vesszőbeérés folyamata is sikeresen végbemegy.

- A talajban fellépő ionantagonizmus miatti tápanyagfelvételi problémák gyorsan és hatékonyan kezelhetők (pl. a magnézium felvételének akadálya a kálium túlsúly vagy meszes talajon vashiány okozta klorózis megelőzése, illetve kezelése). Megfelelő tápanyagegyensúly kialakítása (makro-, mikro-, és mezoelemek (pl. N/K, a K/Ca, a K/Mg arányok).
- Nagyobb bogyóátmérő és fürttömeg érhető el, így nő a termésmennyiség (3-4x Kondisol kezelés hatására akár +5-10 % hozamnövekedés realizálható).
- A minőségi mutatók jelentősen javulnak. Optimálisabb a cukor/sav arány. Magasabb cukormentes szárazanyag-tartalmú termés. Kékszőlő fajtáknál több színanyag képződik.
- Magasabb SPAD értékek mérhetőek.
- Új telepítéseknél áztatásos technológia alkalmazásával jobb gyökeresedést, erőteljesebb gyökérzetet, jobb eredést, illetve egyenletesebb állományt eredményeznek a kezelések.
- A kezelt állományok korábban termőre fordulnak, valamint a termő állomány tovább megőrzi a produktív képességét.
- A kezelések hatására a levelek hosszabb ideig maradnak aktívak, elősegítve az érési folyamatot. A vesszőérés kezdetén végzett permetezés elősegíti a vesszőbeérést, csökkenti a fagykárosodás mértékét. Kedvezőbb lesz a fa-bél aránya.
- A növény kondíciója javul, ezért fokozódik a betegségekkel szembeni ellenállóképesség. Gombaölőszerekkel történő együttes kijuttatás esetén azok hatékonysága növekedhet (+10-30%).
- A csemegeszőlőnél javul a pultontarthatóság.
- A fürtkocsánybénulás jelentősen csökkenthető vagy teljesen visszaszorítható. Az ESCA-val fertőzött területeken pedig rendszeres alkalmazása gyors és hatékony módszer lehet a tünetek kezelésében és megjelenésének megelőzésében. (különösen fiatal állományok esetében).
- A leromlott állományoknál, illetve erőteljes környezeti stressz kezelésre (fagykár, jégverés).
- A termékek alacsony EC-jüek, így a perzselés elkerülhető használatukkal.


*Az oltványok telepítése előtt javasoljuk 6-8 órán keresztül 1%-os KONDISOL oldatban áztatni, illetve a telepítést követően KONDISOLLAL kezelni.
Fontosnak tartjuk, hogy a biotermesztésben is felhasználható termékeket gyártsunk és forgalmaz-zunk. A Solvitis Bór Extra, BórMo, Polifém, Cu, Fe, Zn, Mg, Ca, Mikrokomplex az EU-Bio rendelet előírásainak megfelelnek. A KONDISOL termékünket a „Bio-Suisse termelők” is használják.
Szőlőtechnológiánk további részleteivel és az eredményekkel kapcsolatban, kérem keresse területi képviselőinket, lapozza honlapunkat!


Új telepítéseknél a 6-8 órán keresztüli 1%-os KONDISOL oldatban való áztatással jobb gyökeresedés, erőteljesebb gyökérzet, jobb eredés, illetve egyenletesebb állomány érhető el.

Áztatásos technológia hatása a szőlő gyökerére

A Nemesgulácson beállított demonstrációs kísérlet kitűnően szemlélteti, hogy a komplex Huminisz technológia alkalmazásával a szőlő lombozata tovább marad aktív, megszűnnek a relatív tápanyaghiányok, hatékonyabb lesz a növényvédelmi kezelés és a vesszőbeérés folyamata is sikeresen végbemegy.

Fent: Huminisz-technológia (4 kezelés)
Lent: Kezeletlen kontroll

Fent: Kezeletlen kontroll
Lent: 2x Kondisol 5 l/ha + Solvitis Mg 1 l/ha

Fent: Kezelt kontroll
Lent: 4x Kondisol 4 l/ha + Solvitis Mg 1 l/ha

Fent: Vashiány tünetei kezelés előtt
Lent: Kezelés után, 2x Kondisol 5l/ha + Solvitis Fe 2l/ha

Fent: Kezelés előtt
Lent: 1. kezelést követően: Kondisol 5l/ha + Solvitis Fe 2l/ha

Fent: Kezelt kontroll
Lent: 1. kezelést követően: Kondisol 5l/ha + Solvitis Fe 2l/ha


Jobb oldalon: Kezeletlen kontroll
(x)
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés