Hirdetés
Termésnövelés a műtrágyákon túl
Sokszor merül fel a kérdés, hogy hogyan növelhető a szántóföldi növények terméseredménye a jól megválasztott tápanyag-utánpótláson túl. A kijuttatott és a talajban meglévő tápanyagok felhasználása, sajnos, a legtöbb esetben különböző korlátokba ütközik. Mit tehetünk, ha szeretnénk kihasználni a kijuttatott erőforrások minél nagyobb részét? Megpróbálhatjuk csökkenteni a korlátozó tényezőkhatását vagy segíthetünk a növénynek úgy is, hogy a megfelelő fejlődési szakaszokban támogatjuk, esetleg irányítjuk életfolyamatait azért, hogy a megtermelt energiát a lehető legnagyobb mennyiségben termésképzésre fordíthassa.
A kulcs a pontos időzítés, valamint a jól megválasztott és irányított stimuláció, ehhez pedig célzottan kifejlesztett készítmények szükségesek! Nem használhatunk általános megoldást speciális célra, ahogy a humán táplálkozástudományban sem használunk általános vitaminkészítményt testtömeg növelésre.

A tudatos gazda, miután termesztési körülményeinek megfelelő növényfajt, fajtát, hibridet választott és talaját ismerve megfelelő tápanyagokkal látta azt el, meg kell vizsgálja a növény további igényeit is: hogy mikor mire koncentrál, mit épít, és hogy mikor mi befolyásolja azt. A célzottan kifejlesztett termésnövelő biostimulátor ezt a lépést támogatja. Nem egy tetszőleges időpontban elvégzett zöldítés vezet a kívánt eredményhez, hanem a kritikus időszakokban végzett célzott stimuláció.

A YieldON hozamfokozó biostimulátor a szántóföldi növények energiatermelő folyamatait támogatja, fokozza szénhidrát- és olajsav-bioszintézisüket. A generatív szervek differenciálódásakor (mikor azok épp kialakulnak az osztódószövetben), illetve a virágok nyílása előtt alkalmazva magasabb szintre emeli a növény energiagazdálkodását és így a többletenergiát, a cukrot, az olajsavat a növény a termőrészek fejlesztésére, a termés kitelítésére tudja használni.
Szántóföldi többismétléses megfigyelés során árukukoricában és csemegekukoricában 0,7-1 szemsorral többet számoltunk a YieldON-nal kezelt táblákon. Ezen kívül a meddő tövek száma is lényegesen kevesebb volt, mivel amikor 6-8 leveles állapotban ezek a terméskomponensek kialakultak, a fokozott szénhidrát-anyagcsere lehetővé tette a jobb kötődést, a csövenkénti több szemszámot. Napraforgóban a 7% körüli terméstömeg növekedést 7-9% olajtermés növekedés kísérte ugyanezen okból kifolyólag. Búzában pedig 6% termésnövekedéshez 12% feletti fehérjetartalom növekedés társult.
Megfigyeléseink mindenkor a célzott alkalmazáson alapulnak és ismert fejlődési folyamatok stimulációjának következményeként tudhatók be. Eredményeink mindig hitelesen beállított megfigyelések statisztikailag megbízható, objektív mérésein alapulnak. A Malagrow által forgalmazott termékek sajátsága, hogy fejlesztésük adott életfolyamatok támogatását célozza.
Szaktanácsadói hálózatunk gazdaságra szabott technológiai támogatással és széleskörű szaktudással segíti együttműködő partnereinket. Célzott hozamfokozásért forduljon területi szaktanácsadóinkhoz!

(x)
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés