A műtrágya nagyon érzékeny a külső hatásokra. Ezért érdemes betartani a következő néhány egyszerű szabályt a tárolás során, hogy hosszú távon megőrizzük a műtrágya minőségét, és így biztosítsuk a jó szórhatóságot.

Nedvesség

Fontos, hogy a műtrágyát védjük a nedvességtől már a szállítás során is, majd később a tárolás alatt. Ha a műtrágyától távol tartjuk a nedvességet és párát, a termék később is jól szórható marad. Ezért fontos, hogy a szállítóeszközök tiszták és szárazak legyenek, és csak száraz körülmények között végezzünk kirakodást. Az ömlesztett műtrágya tárolóhelyének is tisztának, száraznak és időjárásállónak kell lennie.

Az ömlesztett műtrágyát takarja le nem gyúlékony műanyagfóliával vagy ponyvával.

A műtrágyákat mindig száraz és tiszta helyen tárolja. Azon tárolóhelyekre, amelyek padlózata nem 100%-ban vízzáró, a LAT Nitrogen a Terraperl vagy Lithosoil 300 használatát javasolja. Ebből négyzetméterenként 1-2 kg kiszórása az aljzatra segít a terméket szárazon tartani.

Hőmérséklet és szellőzés

A műtrágyákat hőtől távol és 32 °C-nál alacsonyabb hőmérsékleten tárolja. Biztosítson szellőzést és elegendő biztonsági teret a tető és a műtrágyarakat teteje között.

Kültéri tárolás esetén kerülje a csomagolt műtrágyák közvetlen napsugárzásnak való kitételét, tárolja azokat árnyékos és jól szellőző helyen. Ha nincs más alternatíva, takarja le a rakatot világos színű (de nem átlátszó) műanyagfóliával vagy ponyvával a zsákok védelme érdekében.

A műtrágyák tárolására vonatkozó egyéb szabályok

Az ammónium-nitrát alapú műtrágyákat (NAC, COMPLEX) és a karbamidot a tárházban egymástól távol kell elhelyezni.

A műtrágyákat ezen kívül az alábbiaktól elkülönítve kell tárolni:

  • Üzemanyag; szerves vagy éghető anyagok, például olajok és zsírok, fűrészpor, gabona, magvak, fű, szalma; fémsók, mint kromát, cink-, réz-, nikkel- és kobaltvegyületek; sűrített gázok; növény-egészségügyi termékek
  • Erősen lúgos anyagok, mint a mész, cement és fémsalak
  • Kémiai anyagok, mint a sósav, kénsav; valamint az ammónium-nitrát alapú műtrágyákat a kálium-kloridtól, az ammónium-szulfáttól és a nátrium-kloridtól is távol kell tartani.

Hőforrások, például kemencék, hegesztési és csiszolási munkák, lámpák, kapcsolók, elektromos kábelek, túlmelegedett gépalkatrészek, vagy bármilyen forrás, amely gyújtópontot vagy szikrát hozhat létre.

Bővebb információért kattintson ide!

(x)

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Kártevők a napraforgóban: előrejelzés 2024-re

2024.03.08.

A napraforgó a legfontosabb olajos növény Magyarországon. 2023-ban az egy évvel korábbinál 25 ezer hektárral kisebb területen, mintegy 677 ezer hektáron termesztették (KSH). A védelmet már a napraforgó-csíranövénynél el kell kezdeni. A védelem a helyes gépbeállítással indul. Ezzel megfelelő teret lehet adni a növények fejlődéséhez, ami segíti a károsítók által okozott károk kompenzálását.

5 kérdés és 5 válasz a hatékony karbamidtrágyázásról

2024.03.08.

Bemutatjuk a KITE Zrt. által forgalmazott UREUS 46-ot, ami Limus Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamidot jelent.

Fél tucat gyógynövény, amivel csökkenthető a vércukorszint

2024.03.07.

Hazánkban is jó néhány olyan gyógynövény beszerezhető, melyek fogyasztása hozzájárulhat a vércukorszint csökkentéséhez. Érdemes megnézni a felsorolást, mert van közülük olyan is, mellyel mérsékelhető a cukor utáni sóvárgás. Napjainkban egyre nagyobb probléma az inzulinrezisztencia és annak következménye, a cukorbetegség. Ezt is enyhíthetik.

Megszavazta az Európai Parlament: az élőhelyek egyötödét helyre kell állítani 2030-ra 

2024.03.07.

A tagállamoknak egyre több leromlott ökológiai állapotú élőhelyet kell helyreállítaniuk: 2030-ra legalább 30, 2040-re legalább 60, 2050-re pedig legalább 90 százalékukat. A mezőgazdasági termelés alá vont területek esetében rendkívüli helyzetekben ideiglenesen felfüggeszthető a követelmények teljesítése. Az európai élőhelyek több mint 80 százaléka nincs megfelelő ökológiai állapotban.

Mikrobák szerepe a növények nitrogén-, foszfor- és káliumellátásában

2024.03.07.

A talajbaktériumok részt vesznek a tápelemek feltárásában, a nitrogén megkötésében, így a növények tápanyagellátásban is. A következőkben a nitrogénkötésről és a foszfor-, káliumfeltárásról lesz szó.

Budapesten tüntetnek a gazdák, lezárások lehetnek

2024.03.07.

Utcára vonulnak a megyar gazdák, amivel a kormányzati agrárpolitika megváltoztatását szeretnék elérni. A három naposra tervezett megmozdulás szomaton kezdődik majd.

Legújabb hirdetések

Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Partnerhírek
Partner

10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE

2021.02.13.

2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás