Hirdetés
UV- és robottechnológia a lisztharmat megelőzésére a kertészetben
Az Antobot és a CleanLight együttműködik a kertészeti ágazatban alkalmazott robotika támogatása érdekében. A CleanLight UV-technológiája az Antobot autonóm robotplatformjával lehetővé teszi, hogy az UV-C-t egyszerűen, hetente többször is alkalmazzák a növényekre, így hatékonyan megelőzhető a lisztharmat a kertészetben.

A fertőzés a széllel szállított spórák révén terjed
A lisztharmat olyan gombabetegség, amely minden termesztési helyzetben érinti a növényeket, de különösen a poli-tunnelekben termesztett gyümölcsöket. A fertőzés a széllel szállított spórák révén terjed, ami a növényen fehér, porszerű bevonatot és jelentős terméskiesést eredményez.
A lisztharmat elleni védekezés általában gombaölő szerek használatával érhető el, de a növekvő rezisztencia, a magas költségek, valamint a környezetre és az emberi egészségre gyakorolt káros hatásuk miatt ez egyre kevésbé használható.
2005-ben a holland CleanLight cég kifejlesztett egy UV-fényen alapuló alternatívát ezekkel a gombaölő szerekkel szemben. Ma, 2023-ban 40 országban több mint 5000 termelő használja a CleanLightot, hogy ezzel a fenntartható technológiával védje terményeit.
2019-ben az Egyesült Királyságban működő Antobot autonóm robotplatformok és a támogató infrastruktúra kifejlesztésébe kezdett, hogy agrártechnológiai megoldásokat kínáljon a gazdaságokban felmerülő problémákra. A platformokat az egyedülálló „robotagy”, az univerzális robotvezérlő egység (uRCU®) vezérli, hogy az intelligencia, a megfizethetőség és a rugalmasság továbbra is a technológia középpontjában maradjon.
Párosítási technológia
A CleanLight UV-technológiájának és az Antobot autonóm robotplatformjának párosítása lehetővé teszi, hogy az UV-C-t egyszerűen, hetente többször is alkalmazzák a növényeken a betegség hatékony megelőzése érdekében.
Az UV pontos dózisa gondosan kalibrálva van, hogy a megfelelő mennyiséget a megfelelő időben alkalmazza, és így megszüntesse a gombaölő szerek szükségességét. Az UV-robot teljesen autonóm, és úgy épült, hogy elsősorban poli-tunnelekben és nyílt mezőkön működjön, anélkül, hogy csősínes rendszerben kellene közlekednie, ahogyan az üvegházakban szokásos.
Az óránként mintegy 2 km-es kezelési sebességgel és akkumulátorcsere-technológiával egy UV-robot körülbelül 4 hektárnyi termőterületen képes kordában tartani a betegséget.
Elérhetőség
Az UV-robotot szolgáltatásként szállítják, hogy a termelőknek ne kelljen semmilyen tőke- vagy karbantartási költséget viselniük. Ez versenyképes árat biztosít a jelenlegi lisztharmat elleni, gombaölő szeres permetezéssel történő megelőzéshez képest. A termelők az Antobot más alkalmazásaihoz is hozzáférhetnek, beleértve a szántóföldi logisztikai robotokat, valamint a mesterséges intelligencián alapuló termésbecslő rendszer és az UV-kezelés tökéletes kombinációját.
(Forrás: futurefarming.com)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés