Hirdetés
A Fitohorm termékek UAN-oldatokkal való felhasználása
Az idei évben a repce- és gabonaállományok fejlődésükben jóval elmaradottabbak. A táblákon a nitrogén, a kén, de helyenként a foszfor/bór és a mikroelemek hiánya is egyaránt kimutatható. Ez mind a késői vetéseknek, a kedvezőtlen keléseknek és az enyhe télnek egyaránt köszönhető. Hamarosan a szárazsággal is számolnunk kell.
Február közepe óta kijuttathatók a fejtrágyázásra szánt anyagok. Sokan már megkezdték a granulált nitrogénes termékek szórását. Sajnos, ennek a terméknek a mostani 14-15 Co fokos, napsütéses idő nem kedvez, mivel a hatóanyaga nagyon gyorsan elbomlik, 24-48 óra alatt! Ilyen csapadékmentes és meleg napok miatt a szemcsés nitrogén szórása már most sem mondható jó megoldásnak bedolgozás nélkül. A talaj alacsony vagy magas hőmérséklete, valamint nem optimális pH-értéke is okozhat tápanyagfelvételi gondokat a növény számára. Ilyen esetben a réz (Cu), a cink (Zn), a mangán (Mn) és a vas (Fe) mikroelemek felvétele csökken.

Sokkal jobb, és „tartósabb” megoldás kora tavasszal az UAN típusú termékek (pl.: Nitrosol) kijuttatása ebben az időben. Ennek az egyik oka, hogy a gabonafélék tövéből induló levelek jelenleg a talajjal 30-90º-os szöget zárnak be, azaz minden levél, mint egy kis ereszcsatorna, a nagy cseppben ráhulló Nitrosolt bevezeti a bokrosodási csomóba, ahol már védett helyen van, és tovább csorog a gyökérzónába. Semmi sem akadályozza meg ezen anyag hasznosulását. Ettől olyan látványos a kezelés után látható haragos zöld szín megjelenése. A repce esetén jelen pillanatban az életképes „levelek” jelenléte kevés, mert az „öreg” levelek elhalóban vannak, de az újak még „nem bomlottak, nem terültek ki” teljesen. Meglehetősen fontos ilyenkor a növények számára, hogy a nitrogén mellé egyéb tápanyagokkal is ellássuk őket.

A FitoHorm Kft. által gyártott termékek között találhatóak olyanok, amelyek keverhetők Nitrosollal, emellett hasznosulásuk is megfelelő. A Fitohorm Kft. javaslatai a következők:
Gabonafélék esetében, a dózisok megjelölése mellett:
- FitoHorm Bio Gabona – 2-3 liter/ha (Cu, Mn, Fe, Zn, B, Mo), vagy
- FitoHorm Turbo Magnézium – 2-3 liter/ha (Mg, P), vagy
- FitoHorm Turbo Réz – 2-3 liter/ha (Cu, S, N), vagy
- FitoHorm Turbo Mangán – 2-3 liter/ha (Mn, Mo), vagy
- FitoHorm Turbo Kén – 2-3 liter/ha (N, S)
Repcében, a dózisok megjelölése mellett:
- FitoHorm Turbo Start – 3 liter/ha (P, Zn és egyéb mikroelemek), vagy
- FitoHorm Polybór Plusz – 1,5 - 2 liter/ha (Bór, Cu, Zn, Mo), vagy
- FitoHorm Turbo Kén – 2-3 liter/ha (N, S)
Természetesen a fent javasolt termékek közül többféle is összekeverhető, de ezen esetben az 5 literes hektár dózist ne lépjük túl!
(x)
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés