Első helyen végzett hallgatói ötlet kategóriában a Debreceni Egyetem kéttagú csapata a NAK TechLab innovációs verseny országos döntőjében. A kormoránűző drón megoldásán dolgozó fiatalok azt remélik, hogy az ötletükből a közeljövőben működő, sokak által használt eszköz lesz. A részletek kidolgozásához segítséget elsősorban Mag Zoltántól, a Debreceni Egyetem Kancellária munkatársától, illetve egy hajdúszoboszlói haltenyésztéssel foglalkozó vállalkozótól kaptak, a NAK pedig agrárszakmai és üzletfejlesztési mentorálással támogatta őket.

7 hazai egyetem csapata jutott be a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara NAK TechLab egyetemi ötletversenyének döntőjébe, amelyet Budapesten, a köztestület épületében tartottak. Ezen a résztvevők mezőgazdasághoz kapcsolódó találmányaikat mutatták be. Négy csapat ötlet, három pedig prototípus kategóriában adott elő a szakértőkből álló zsűrinek – írta az Unideb.hu.

A fiatalok abban bíznak, hogy a kormoránűző drón ötletéből a közeljövőben működő, sokak által használt eszköz lehet

A kormoránűző drón ötlete lett a legjobb a zsűri szerint

Az ötletek között az első helyet a debreceni egyetemi csapat,az AgroFly érdemelte ki. Ennek tagja, Joó Balázs, a DE Gazdaságtudományi Kar vidékfejlesztési agrármérnök szakos hallgatója mondta el, hogy még az ősszel született egy gondolata, amelyet társával, Harangi Rolanddal, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar növényorvos szakos hallgatójával fejlesztve olyan pilóta nélküli légi járművet terveztek, amely a halastavak halait pusztító kormoránok elűzését szolgálná. Az eszköz ezen felül a mezőgazdasági területek őrzésére is alkalmas lehet.

Így versenyeztek

A háromfordulós verseny döntőjében előbb 4 perces prezentációban az ötlet részleteit, majd a megvalósításához nélkülözhetetlen üzleti- és vállalkozási tervet kellett bemutatni. Ezt követően a zsűri villámkérdéseket tett fel a csapatoknak, melyek megválaszolására összesen két percük volt. A DE hallgatói mindkét részben remekül szerepeltek.

A találmány kialakításának további lépései

Sokat készültünk, és nehéz verseny volt, mások is nagyon jó, eredeti ötletekkel jelentek meg – mondta Joó Balázs. A fiatal ötletgazda arról is beszámolt, hogy a találmánynak egyelőre hiányzik a műszaki rajza, és nincs prototípusa. Ennek ellenére társával együtt abban bíznak, hogy sikerül olyan üzleti partnert találni, aki ebben lehetőséget lát. Így pedig a közeljövőben kézzel fogható, sokak által használt termékké válik a gondolat.

Megosztás

További híreink

Kártevők a napraforgóban: előrejelzés 2024-re

2024.03.08.

A napraforgó a legfontosabb olajos növény Magyarországon. 2023-ban az egy évvel korábbinál 25 ezer hektárral kisebb területen, mintegy 677 ezer hektáron termesztették (KSH). A védelmet már a napraforgó-csíranövénynél el kell kezdeni. A védelem a helyes gépbeállítással indul. Ezzel megfelelő teret lehet adni a növények fejlődéséhez, ami segíti a károsítók által okozott károk kompenzálását.

5 kérdés és 5 válasz a hatékony karbamidtrágyázásról

2024.03.08.

Bemutatjuk a KITE Zrt. által forgalmazott UREUS 46-ot, ami Limus Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamidot jelent.

Fél tucat gyógynövény, amivel csökkenthető a vércukorszint

2024.03.07.

Hazánkban is jó néhány olyan gyógynövény beszerezhető, melyek fogyasztása hozzájárulhat a vércukorszint csökkentéséhez. Érdemes megnézni a felsorolást, mert van közülük olyan is, mellyel mérsékelhető a cukor utáni sóvárgás. Napjainkban egyre nagyobb probléma az inzulinrezisztencia és annak következménye, a cukorbetegség. Ezt is enyhíthetik.

Megszavazta az Európai Parlament: az élőhelyek egyötödét helyre kell állítani 2030-ra 

2024.03.07.

A tagállamoknak egyre több leromlott ökológiai állapotú élőhelyet kell helyreállítaniuk: 2030-ra legalább 30, 2040-re legalább 60, 2050-re pedig legalább 90 százalékukat. A mezőgazdasági termelés alá vont területek esetében rendkívüli helyzetekben ideiglenesen felfüggeszthető a követelmények teljesítése. Az európai élőhelyek több mint 80 százaléka nincs megfelelő ökológiai állapotban.

Mikrobák szerepe a növények nitrogén-, foszfor- és káliumellátásában

2024.03.07.

A talajbaktériumok részt vesznek a tápelemek feltárásában, a nitrogén megkötésében, így a növények tápanyagellátásban is. A következőkben a nitrogénkötésről és a foszfor-, káliumfeltárásról lesz szó.

Budapesten tüntetnek a gazdák, lezárások lehetnek

2024.03.07.

Utcára vonulnak a megyar gazdák, amivel a kormányzati agrárpolitika megváltoztatását szeretnék elérni. A három naposra tervezett megmozdulás szomaton kezdődik majd.

Legújabb hirdetések

Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Partnerhírek
Partner

10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE

2021.02.13.

2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás