A Magyar Talajvédelmi Szövetség Tagjainak baktériumkészítményei az AÖP támogatást garantálják!*

A mezőgazdasági termelésnek igazodnia kell a megváltozott környezeti és gazdasági feltételekhez. A klímaváltozás okozta károsító hatások (pl. aszály), az energiaválság, az inputanyagárak emelkedése megváltoztatja az agráriumot. A megoldás kulcsa a környezet- és talajközpontú gazdálkodás, melynek fontos eleme a mikrobiológiai készítmények alkalmazása.

*Az előírásnak megfelelően a pályázott terület 50%-án mikrobiológia készítmény használata esetén.

A 2023-tól induló új KAP esetében a gazdálkodók évente pályázhatnak az Agrár-Ökológiai Program (AÖP) keretében. A választható alternatívákat úgy kell összeállítani, hogy azok értéke elérje a 2 pontot.

Az egyik ilyen lehetséges, 2 pontot érő gyakorlat a következő:

„A szántóterületek legalább 50 %-án mikrobiológiai készítmények alkalmazása vetés előtt, illetve vetéssel egy menetben kijuttatva és a talajba dolgozva, illetve szármaradványokra kijuttatva, majd azokat a talajba keverve.”

A támogatás összege átlagosan 81 EUR/ha, minimum 61 EUR/ha, maximum 105 EUR/ha lehet!

Ez a pályázók számától függ.

Fontos kiemelni, hogy ebben az esetben a mikrobiológiai készítmények alkalmazása a terület 50%-át érinti, de az alkalmazás következtében a gazdaság szántóterületének 100%-ára igényelhető a támogatás.

Az alkalmazott mikrobiológiai készítmény felhasználása egy éven belül több időpontban is lehetséges: vetést megelőzően, vetéssel egy menetben tavasszal, ősszel és a tarlók kezelésénél nyáron vagy ősszel. Így jól illeszthető a munkafolyamatokba a baktériumok kijuttatása, rugalmasan alkalmazható.

Pályázza meg az AÖP-t minden évben, hogy maximalizálja a közvetlen támogatást!

Miért mondana le a fenti összegről?

A talajbaktériumok használatával nemcsak a programban való belépés teljesül, hanem a rendszeres használattal költséghatékony, környezetkímélő gazdálkodást valósíthat meg!

Miért válassza a Magyar Talajvédelmi Szövetség talajbaktérium készítményeit az AÖP-ben?

Mert:

  1. A Nébih és a Szövetség közös szántóföldi tartamkísérleteiben a mikrobiológiai termékek bizonyítottan terméstöbbletet mutattak a kezeletlen, sőt még a plusz 5 kg/ha nitrogént kapott területekhez képest is!
  2. A magyar gyártók, magyar talajokra fejlesztett, ellenőrzött és magas minőségű termékei bizonyítottak, garanciát jelentenek!
  3. Alkalmazásuk környezetbarát, öko- és biogazdálkodásban egyaránt engedélyezett.
  4. Plusz nitrogén, foszfor és kálium által biztosított a talajbaktériumok nitrogénkötése, kálium és foszfor feltárása, így termésdepresszió nélkül csökkenthető a kijuttatandó műtrágya mennyisége.
  5. A tarló szakszerű bontásával, baktériumkészítmények alkalmazásával a talaj szervesanyag tartalmának megtartása és növelése biztosított.
  6. A talajegészség támogatott a patogén kórokozók visszaszorításával, így a növényvédelmi költségek optimalizálhatók.
  7. Használatával javul a talajszerkezet, víz- és tápanyaggazdálkodás, ami a klímaváltozás negatív hatásait, az aszály kártételét csökkenti, tehát javítja az aszálytűrőképességet.
  8. A talajszerkezet javulásával a művelés költségei is csökkennek, mert könnyebben művelhető a terület, így kevesebb lesz a gázolaj-felhasználás.

Kérjen további információkat a mikrobiológiai termékekről a Magyar Talajvédelmi Szövetség Tagjaitól az alábbi linkeken!

Attend SA Kft. logó

Termékek

rwa-növényvédőszerek-corax-bioner | rwa.hu - Növényvédőszerek

Geosan Kft. logó

NATUR AGRO Hungária Kft. állás, munka, karrier | Profession

Phylazonit Kft. logó

Terragro Kft. logó

(x)

További híreink

Kártevők a napraforgóban: előrejelzés 2024-re

2024.03.08.

A napraforgó a legfontosabb olajos növény Magyarországon. 2023-ban az egy évvel korábbinál 25 ezer hektárral kisebb területen, mintegy 677 ezer hektáron termesztették (KSH). A védelmet már a napraforgó-csíranövénynél el kell kezdeni. A védelem a helyes gépbeállítással indul. Ezzel megfelelő teret lehet adni a növények fejlődéséhez, ami segíti a károsítók által okozott károk kompenzálását.

5 kérdés és 5 válasz a hatékony karbamidtrágyázásról

2024.03.08.

Bemutatjuk a KITE Zrt. által forgalmazott UREUS 46-ot, ami Limus Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamidot jelent.

Fél tucat gyógynövény, amivel csökkenthető a vércukorszint

2024.03.07.

Hazánkban is jó néhány olyan gyógynövény beszerezhető, melyek fogyasztása hozzájárulhat a vércukorszint csökkentéséhez. Érdemes megnézni a felsorolást, mert van közülük olyan is, mellyel mérsékelhető a cukor utáni sóvárgás. Napjainkban egyre nagyobb probléma az inzulinrezisztencia és annak következménye, a cukorbetegség. Ezt is enyhíthetik.

Megszavazta az Európai Parlament: az élőhelyek egyötödét helyre kell állítani 2030-ra 

2024.03.07.

A tagállamoknak egyre több leromlott ökológiai állapotú élőhelyet kell helyreállítaniuk: 2030-ra legalább 30, 2040-re legalább 60, 2050-re pedig legalább 90 százalékukat. A mezőgazdasági termelés alá vont területek esetében rendkívüli helyzetekben ideiglenesen felfüggeszthető a követelmények teljesítése. Az európai élőhelyek több mint 80 százaléka nincs megfelelő ökológiai állapotban.

Mikrobák szerepe a növények nitrogén-, foszfor- és káliumellátásában

2024.03.07.

A talajbaktériumok részt vesznek a tápelemek feltárásában, a nitrogén megkötésében, így a növények tápanyagellátásban is. A következőkben a nitrogénkötésről és a foszfor-, káliumfeltárásról lesz szó.

Budapesten tüntetnek a gazdák, lezárások lehetnek

2024.03.07.

Utcára vonulnak a megyar gazdák, amivel a kormányzati agrárpolitika megváltoztatását szeretnék elérni. A három naposra tervezett megmozdulás szomaton kezdődik majd.

Legújabb hirdetések

Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Partnerhírek
Partner

10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE

2021.02.13.

2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás