Számos előnyük miatt az időtálló és strapabíró, gyorsan építhető acélcsarnokok a magyar piaci elterjedésükkor első sorban mezőgazdasági gépek és eszközök, illetve termények tárolásában váltak népszerűvé, majd megjelentek az állattartásban is.  A hidegen hengerelt acélból készülő csarnokok – mára korántsem új funkciókban - komolyabb elvárásoknak is könnyedén megfelelnek: feldolgozó- vagy csomagolóüzemek, hűtőházról, kapcsolódó kereskedelmi egységek, kertészetek, kóstoltató térrel egybeépített borászatok épültek belőle szép számmal.

Az elmúlt évek számtalan kihívással állították szembe gazdaság és mezőgazdaság szereplőit. Mind az alapanyag-, mind az energiaárak világpiaci emelkedése újratervezésre késztette a vállalkozások nagy részét, akár költséghatékonyabb, fenntarthatóbb, hosszútávú megoldások keresésében, akár a beruházások szükségességének, illetve priorizálásának terén. Nem véletlen, hogy a Frisomat könnyűszerkezetes acélépületei is egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek, hiszen számos szempontból beleillenek az említett, elsődlegessé váló törekvésekbe.

Korlátlan lehetőségek: modern és hagyományos funkciók a mezőgazdaságban

A termelői környezet és a megrendelők igényeinek változásainak köszönhetően mára számos modern funkciót társítanak ezekhez a korszerű, a fenntarthatósági szemlélettel kialakított és fejlesztett épületekhez.

Az egyszerű funkciók mellett az összetettebb igények esetén a hőszigetelt burkolatos, különböző vastagságú szendvicspanelekkel készülő megoldások közül választhatnak a megrendelők. A könnyűszerkezetes acélcsarnokok képe egyre inkább társul a modern, kiváló hőszigetelési értékekkel építhető épületmegoldással, amely tulajdonság kifejezetten előnyös lehet az állattarátó vagy a kertészeti tevékenységet űzőknek (általánosan egy 200 mm-es vastagságú panel esetén kültéri mínuszok idején is plusz fokok maradhatnak a beltéren, fűtés használata nélkül.) Ebből adódóan bővült az acélcsarnokok felhasználási területe: egyre szélesebb körben terveznek a raktározási szerepkör mellé tevékenységet ellátó helyiségeket is. Ilyenek például a zöldség-, és gyümölcstároláshoz vagy a napjainkban népszerű mikrozöldek termesztéséhez kapcsolt csomagoló vagy eladóterek. De ugyanezen irányvonalon haladva teljeskörűen létrehozható élelmiszerrel foglalkozó kereskedelmi egység is könnyűszerkezetes elemekből, raktár résszel, hűtőház kiegészítéssel is.

Újhullámos elképzelés a borászatok acélcsarnokokban történő kialakítása, ahol nem csupán a hordósorok vagy a feldolgozás, palackozás kap helyet, hanem mutatós vendégtér, egyre gyakrabban vendégtér is, melynek az acélszerkezet különleges, modern, ugyanakkor gazdaságokra jellemző hangulatot ad. A zöldség- és gyümölcsboltok, termelést, feldolgozást és elkészítést is magukba foglaló újfajta gasztro-egységek egyedi, céges arculatra szabott megjelenésében is széles skálán biztosít lehetőségeket a Frisomat ugyanis épületelemeik 12-féle, fémes és mattított színben érhetők el, különböző típusú kiegészítő elemekkel. Az épületek ugyanakkor méret és forma tekintetében is saját igényekhez legjobban igazítva rendelhetők, íves, illetve eltérő lejtésű tetőszerkezetekkel, ügyfél kéréshez igazított nyílászáró-megoldásokkal.

Élelmiszer-kereskedés acélcsarnokban - Forrás: Frisomat

Könnyűszerkezetes megoldások a Frisomattól

Az acélcsarnokok kivitelezése több szemszögből nézve is gazdaságosabb folyamat, mint például egy hagyományos beton vagy téglaépületé, hasznosításban, hatékonyságban azonban mégsem marad el az eltérő technológiával megvalósított szerkezetektől. A hidegen hengerelt acélból készülő csarnokok már a gyártásukhoz használt nyersanyag megmunkálási módjából adódóan is alacsonyabb költségvonzatúak, tekintve, hogy kisebb mennyiség is elegendő azonos területű felületek létrehozásához, mint például a melegen megmunkált acél esetében. Mindezek mellett, a Frisomat úgy alakította ki gyártástechnológiáját, tervezési és logisztikai, illetve kivitelezési (összeszerelési) folyamatait, hogy a lehető legegyszerűbb, leggyorsabb módon, felesleges plusz lépések nélkül valósuljanak meg a projektek. Ezáltal ügyfeleinek rövid szállítási határidőket tud biztosítani, így az acélszerkezetek az egyeztetésektől számítva akár 3-4 hónap alatt is elkészülhetnek. Tekintve, hogy a Frisomat előre furatolt panelekkel dolgozik, az épületek összeszerelésének időtartama is rendkívül rövid, ugyanakkor jelentősebb mennyiségű építési hulladék sem keletkezik a pontos gyártási paraméterezésnek köszönhetően.

Egyedi acélcsarnok-megoldások - Forrás: Frisomat

A 2022 elejétől fokozott hatást kiváltó világpiaci áremelkedések és gazdaságot formáló bizonytalanságok ellenére, a belga háttérrel rendelkező Frisomat továbbra is stabil konstrukciók kidolgozásában gondolkodik ügyfelei számára, elkerülvén az indokolatlan, a korábbi évek tendenciájától elrugaszkodó áremeléseket.

+1 zöld előny a Frisomattal

Az emelkedő energiaárak okán a vállalati szférában nagy ütemben alakult ki igény és kapcsolódóan megoldást kereső törekvések az energia-, ezáltal a költséghatékonyság növelésére.

A Frisomat által gyártott épületek nagy felületű és jellemzően alacsony hajlásszögű tetőszerkezete könnyedén alkalmas lehet napelemes rendszerek telepítésére. Ráadásul annak érdekében, hogy ezen energiamegtakarító módszer lehetősége a cég ügyfelei számára alapvetően elérhető legyen, a Frisomat célkitűzésként fogalmazta meg új acélcsarnokaik tartó- és tetőszerkezetének az átlag szolár-rendszer terhelésre kalibrált standardizált gyártását is.

Nézzen körül a legkülönfélébb szerepeket ellátó Frisomat acélcsarnokok között, amihez kattintson ide!

(x)

Megosztás

További híreink

Kártevők a napraforgóban: előrejelzés 2024-re

2024.03.08.

A napraforgó a legfontosabb olajos növény Magyarországon. 2023-ban az egy évvel korábbinál 25 ezer hektárral kisebb területen, mintegy 677 ezer hektáron termesztették (KSH). A védelmet már a napraforgó-csíranövénynél el kell kezdeni. A védelem a helyes gépbeállítással indul. Ezzel megfelelő teret lehet adni a növények fejlődéséhez, ami segíti a károsítók által okozott károk kompenzálását.

5 kérdés és 5 válasz a hatékony karbamidtrágyázásról

2024.03.08.

Bemutatjuk a KITE Zrt. által forgalmazott UREUS 46-ot, ami Limus Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamidot jelent.

Fél tucat gyógynövény, amivel csökkenthető a vércukorszint

2024.03.07.

Hazánkban is jó néhány olyan gyógynövény beszerezhető, melyek fogyasztása hozzájárulhat a vércukorszint csökkentéséhez. Érdemes megnézni a felsorolást, mert van közülük olyan is, mellyel mérsékelhető a cukor utáni sóvárgás. Napjainkban egyre nagyobb probléma az inzulinrezisztencia és annak következménye, a cukorbetegség. Ezt is enyhíthetik.

Megszavazta az Európai Parlament: az élőhelyek egyötödét helyre kell állítani 2030-ra 

2024.03.07.

A tagállamoknak egyre több leromlott ökológiai állapotú élőhelyet kell helyreállítaniuk: 2030-ra legalább 30, 2040-re legalább 60, 2050-re pedig legalább 90 százalékukat. A mezőgazdasági termelés alá vont területek esetében rendkívüli helyzetekben ideiglenesen felfüggeszthető a követelmények teljesítése. Az európai élőhelyek több mint 80 százaléka nincs megfelelő ökológiai állapotban.

Mikrobák szerepe a növények nitrogén-, foszfor- és káliumellátásában

2024.03.07.

A talajbaktériumok részt vesznek a tápelemek feltárásában, a nitrogén megkötésében, így a növények tápanyagellátásban is. A következőkben a nitrogénkötésről és a foszfor-, káliumfeltárásról lesz szó.

Budapesten tüntetnek a gazdák, lezárások lehetnek

2024.03.07.

Utcára vonulnak a megyar gazdák, amivel a kormányzati agrárpolitika megváltoztatását szeretnék elérni. A három naposra tervezett megmozdulás szomaton kezdődik majd.

Legújabb hirdetések

Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Partnerhírek
Partner

10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE

2021.02.13.

2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás