Hirdetés
Állatbetegségek megelőzése és leküldése – megjelentek a támogatások igényléséhez szükséges nyomtatványok
Az egyes állatbetegségek megelőzésével, illetve leküzdésével kapcsolatos támogatások igénylésének és kifizetésének rendjéről szóló 148/2007. (XII. 8.) FVM rendelet alapján vissza nem térítendő támogatás vehető igénybe. A támogatások köre kiterjed a hazai állat-egészségügyi programok alapján kötelezően végrehajtandó vagy a Nébih által elrendelt, illetve az állat-egészségügyi programban szereplő intézkedésekre.
Kiterjed a támogaási kör a monitoring vizsgálatokra, tesztekre és más szűrési intézkedésekre is. Ugyancsak támogathatók a gyógykezelések, immunizálások, illetve az ezen tevékenységek elvégzéséhez szükséges állat-egészségügyi szolgáltatások költségei.

Milyen legyen a támogatási kérelem?
Az engedélyesnek a támogatási kérelmeket jelen közlemény 1. számú melléklete szerinti, N02330 számú, Támogatási kérelem – Főlap, valamint a 2. számú melléklet szerinti, N02331 számú, Támogatási kérelem – Betétlap elnevezésű nyomtatványokon kell benyújtani.
Az engedélyesnek a támogatási kérelmet, valamint a támogatási kérelemhez csatolva a tárgyhónapban elvégzett szolgáltatásokról a számlák másolatát a tárgyhónapot követő hónap 20. napjáig postai úton kell megküldenie az állattartó telephelye szerint illetékes vármegyei kormányhivatal részére.
A támogatási kérelemmel érintett állat-egészségügyi szolgáltatásra vonatkozó számlákat a baromfifélékre, az egyéb állatfajokra és a vemhes üszőre vonatkozóan külön kell kiállítani.
Az ezekre vonatkozó támogatási kérelmeket külön kell benyújtani.
Továbbá külön támogatási kérelmen kell benyújtani a C001 technikai kóddal jelölt kapcsolódó állat-egészségügyi szolgáltatás és a C002 technikai kóddal jelölt antimikrobiális rezisztenciavizsgálat költségeinek elszámolását. Ehhez csatolni kell a vizsgálat elvégzéséről kiállított számlát is.
FIGYELEM! Amennyiben a C001 technikai kódú szolgáltatáshoz nem használtak állatgyógyászati készítményt, akkor azt is fel kell tüntetni a nyilatkozaton vagy szövegesen, vagy a rovat áthúzásával.
A támogatott szolgáltatások köre, a támogatás mértéke
A Rendelet 5. § (7b) bekezdése értelmében a 2023. évtől az alábbi szolgáltatások esetében a mintavételi támogatás igénylése az alábbiak szerint megváltozott:
• szarvasmarha állatfaj esetében az A002 és az A003 kódú szolgáltatásokra vonatkozóan a mintákat egyszerre szükséges levenni, de mintavételi támogatás csak az A002 kódú szolgáltatás;
• sertés állatfaj estében az A005, A010 és az A011 kódú szolgáltatások esetében a mintákat egyszerre szükséges levenni, de mintavételi támogatás csak az A011 kódú szolgáltatás;
• juh állatfaj esetében az A004, F002, F004, és az F005 kódú szolgáltatások esetében a mintákat egyszerre szükséges levenni, de mintavételi támogatás csak az A004 kódú szolgáltatás;
• kecske állatfaj esetében az F001, F002, F004, és az F005 kódú szolgáltatások esetében a mintákat egyszerre szükséges levenni, de mintavételi támogatás csak az F001 kódú szolgáltatás;
• házi tyúk esetében a B003 és a B004 kódú szolgáltatások esetében a mintákat egyszerre szükséges levenni, de mintavételi támogatás csak az B004 kódú szolgáltatás esetében igényelhető, a többi szolgáltatás vonatkozásában kizárólag a laborvizsgálat típusú szolgáltatás után vehető igénybe a támogatott szolgáltatás.
A 2023. évtől a C002 technikai kódú, a kapcsolódó antimikrobiális rezisztencia (AMR) egyedi vizsgálata és telepi rezisztenciavizsgálat elvégzése megnevezésű állategészségügyi szolgáltatás a Rendelet 2. § d) pontja szerinti kislétszámú állattartó telepek vonatkozásában új támogatási jogcímként került bevezetésre.
A laboratóriumi vizsgálatra nem alkalmas minta után nem igényelhető támogatás!
A Rendelet 1. számú melléklete a 2023. évtől az alábbi támogatott állategészségügyi szolgáltatásokat már nem tartalmazza, így azok után támogatást nem lehet igénybe venni:
• a B002 technikai kódú, a szarvasmarhák fertőző rhinotracheitisére/fertőző pusztulás vulvovaginitisére (IBR/IPV);
• az A006 technikai kódú klasszikus sertéspestis betegségre;
• a B006 technikai kódú, a sertések hólyagos betegségére,
• a B008 technikai kódú, a paratuberkulózis betegségre;
• a B010 technikai kódú, a Listeriosis baromfi fajokban történő vizsgálatára;
• a D001 technikai kódú, a koi herpeszvírusra vonatkozó vizsgálatra;
• az F003 technikai kódú, a Mycoplasma agalactiae betegségre vonatkozó szolgáltatások.
Fontos, hogy a laboratóriumi vizsgálatra nem alkalmas minta után támogatás nem igényelhető!
(Forrás: allattenyesztok.hu)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés