Nemsokára az őszi növénybiztosítási szezon kötési időszakának végére érünk: előre láthatólag november 30-ig köthet növénybiztosítást. Ha nem cselekszik időben, akkor legközelebb a tavaszi kötési időszak megnyíltával csatlakozhat és addig védelem nélkül fog maradni.

De nemcsak az időjárás veszélyezteti a növényeit és a pénztárcáját, hanem a terményárak emelkedése is!

Ez meglepőnek hangozhat elsőre, mert a magas eladási árak jók a gazdáknak – de csak akkor, ha nincs hozamcsökkenés.

Erre itt egy példa:

Ha egy gazdának a kukorica referenciahozama 10 tonna volt hektáronként (és ezt jelentette le az egységes kérelmében), akkor a kárenyhítési rendszer ezzel számol. Tavaly nem volt kára, megtermett neki a 10 tonna, így 420.000.- Ft bevétele lett ebből hektáronként.

Idén felmentek az árak 70.000.- Ft-ra, azaz ennyit adtak egy tonna kukoricáért. Viszont aszály miatt keletkezett 40%-os hozamcsökkenés, ami azt jelenti, hogy idén 6 tonna kukorica termett hektáronként. Ezt a gazda – az emelkedő terményárak miatt – el tudta adni ugyanúgy 420.000.- Ft-ért, mint tavaly.

Ezért hiába volt hozamcsökkenése, a kárenyhítési rendszerből nem kap semmit, mert a hozamérték csökkenése pontosan nulla forint volt. Úgy, hogy a valóságban 4 tonna hozamkiesése volt és ezzel veszített hektáronként 280.000.- Ft-ot.

De mi a megoldás ezekre a veszteségekre?

Rövid távon a növénybiztosítás.

Ha a gazda köt egy növénybiztosítást, azzal tudja kezelni az idei évben a veszteségeit. A jég és vihar biztosítás esetén nincsenek referenciahozamok, nem meghatározóak az előző évek adatai: kár esetén a biztosító a tényleges hozamcsökkenést vizsgálja és azt fizeti ki (az önrész levonása után).

Ebben az esetben a biztosító hektáronként kifizet a gazdának 252.000.- Ft kártérítést (10% önrésszel számolva). Így a vesztesége minimális.

Cserébe biztosítási díjat kell fizetnie, amely nem túl nagy teher.

Elenyésző, van, amikor néhány ezrelék a védelem ára

Például nézzünk egy átlagos gazdát: a kalkuláló ügyfelünknek van 25 hektár őszi árpája és 50 hektár rozsa. Az általa megadott hozammal és eladási árral kiszámolta, hogy 12.125.000.- Ft a termés értéke. Ezzel szemben a teljes körű, úgynevezett „A” csomagos növénybiztosítás díja (az állami támogatás után) 95.567.- Ft. Ez 8 ezreléke a termény értékének! Cserébe nyugodtan alhat, mert ezért a pénzért milliós hozamcsökkenések értékét is megtéríti a biztosító.

Hosszú távon a megoldás: az Agrisk - egyelőre díjmentes – precíziós növénybiztosítás tanácsadás szolgáltatása

Ez a szolgáltatásunk abban segít, hogy Ön össze tudja hangolni hosszú távon is a gazdasága és a pénztárcája védelmét a kárenyhítési rendszerrel és a növénybiztosításokkal.

Szövevényes kapcsolat van a kárenyhítési rendszer és a növénybiztosítások között, de mi tudjuk, melyiket, mikor érdemes használni.

Ebben tudunk segíteni Önnek is.

Az első lépés az, hogy kalkuláljon magának egy növénybiztosítást, 5 perc alatt akár négy biztosító díjait is megmutatjuk portálunkon:

Három veszéllyel néz szembe, ha nem köt növénybiztosítást

Ha még nincs növénybiztosítása, akkor védtelenül áll a növényeit, a termését és a megélhetését veszélyeztető kockázatok elé.

Ha még nincs növénybiztosítása, a kárenyhítési rendszerből nyújtott kárenyhítést sem tudja teljesen kihasználni: aki nem rendelkezik élő szerződéssel, az csak a kárenyhítési összeg felét kapja meg.

Ha még nincs növénybiztosítása: elesik az állami támogatástól.

70% állami támogatás a növénybiztosítása mellé

Ha köt biztosítást, akkor 70% állami támogatást kaphat a biztosítás díjához. Idén minden csomag megkapta a 70% állami támogatást.

Ez az állami támogatás nem pályázat, hanem jár. Tehát ha az egységes kérelmében bejelöli, hogy kér állami támogatást a biztosítása díjához, biztosan meg fogja kapni.

Hogyan kötheti meg egyszerűen és kényelmesen?

Önnek raktuk össze azonnali kalkulációnkat: csak néhány adatot kell megadnia és online kalkulátorunkban több biztosító ajánlatai közül választhat.

AGRISK – A PRECÍZIÓS NÖVÉNYBIZTOSÍTÁSOK SZAKÉRTŐJE

(x)

Megosztás

További híreink

Kártevők a napraforgóban: előrejelzés 2024-re

2024.03.08.

A napraforgó a legfontosabb olajos növény Magyarországon. 2023-ban az egy évvel korábbinál 25 ezer hektárral kisebb területen, mintegy 677 ezer hektáron termesztették (KSH). A védelmet már a napraforgó-csíranövénynél el kell kezdeni. A védelem a helyes gépbeállítással indul. Ezzel megfelelő teret lehet adni a növények fejlődéséhez, ami segíti a károsítók által okozott károk kompenzálását.

5 kérdés és 5 válasz a hatékony karbamidtrágyázásról

2024.03.08.

Bemutatjuk a KITE Zrt. által forgalmazott UREUS 46-ot, ami Limus Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamidot jelent.

Fél tucat gyógynövény, amivel csökkenthető a vércukorszint

2024.03.07.

Hazánkban is jó néhány olyan gyógynövény beszerezhető, melyek fogyasztása hozzájárulhat a vércukorszint csökkentéséhez. Érdemes megnézni a felsorolást, mert van közülük olyan is, mellyel mérsékelhető a cukor utáni sóvárgás. Napjainkban egyre nagyobb probléma az inzulinrezisztencia és annak következménye, a cukorbetegség. Ezt is enyhíthetik.

Megszavazta az Európai Parlament: az élőhelyek egyötödét helyre kell állítani 2030-ra 

2024.03.07.

A tagállamoknak egyre több leromlott ökológiai állapotú élőhelyet kell helyreállítaniuk: 2030-ra legalább 30, 2040-re legalább 60, 2050-re pedig legalább 90 százalékukat. A mezőgazdasági termelés alá vont területek esetében rendkívüli helyzetekben ideiglenesen felfüggeszthető a követelmények teljesítése. Az európai élőhelyek több mint 80 százaléka nincs megfelelő ökológiai állapotban.

Mikrobák szerepe a növények nitrogén-, foszfor- és káliumellátásában

2024.03.07.

A talajbaktériumok részt vesznek a tápelemek feltárásában, a nitrogén megkötésében, így a növények tápanyagellátásban is. A következőkben a nitrogénkötésről és a foszfor-, káliumfeltárásról lesz szó.

Budapesten tüntetnek a gazdák, lezárások lehetnek

2024.03.07.

Utcára vonulnak a megyar gazdák, amivel a kormányzati agrárpolitika megváltoztatását szeretnék elérni. A három naposra tervezett megmozdulás szomaton kezdődik majd.

Legújabb hirdetések

Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Partnerhírek
Partner

10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE

2021.02.13.

2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás