Hirdetés
Előlegfizetéssel érkeznek a közvetlen támogatások a hazai gazdáknak
Az elmúlt évekhez hasonlóan Magyarország a közvetlen támogatások esetében megindítja az előlegfizetést a gazdálkodók számára. A kifizetések 2022. október 17-től kezdődnek meg. Az európai uniós finanszírozású közvetlen támogatások esetében idén is lehetővé válik, hogy az egységes kérelmet benyújtó gazdálkodók előlegfizetésben részesüljenek. Ez segít abban, hogy az őszi munkákat zavartalanul el lehessen végezni, továbbá a termelők pénzügyi stabilitása és likviditása biztosítható legyen.
Az Agrárminisztérium írta meg, hogy továbbra is elsőbbséget élvez, hogy minél több termelő részesülhessen előrehozott kifizetésben, és minél több jogcímen megkezdődjön az utalás. Az előzetes becslések alapján több mint 300 milliárd forint kifizetésére nyílik majd lehetőség. Az előlegfizetés október 17-től november végéig tart, december elejétől már a részfizetés időszaka kezdődik.

A Magyar Államkincstár tájékoztatása szerint a kérelmek feldolgozása folyamatos, a szükséges ellenőrzési és adminisztratív folyamatok ütemezetten haladnak. Az előlegfizetéshez szükséges jogszabály határidőre történő megjelentetéséről az Agrárminisztérium gondoskodik.
Néhány fontosabb a közvetlen támogatások listájából, kattintásra jönnek a részletek:
A fiatal mezőgazdasági termelők támogatása
Mezőgazdasági kistermelői támogatás
Termeléshez kötött közvetlen anyajuhtartás támogatás
Termeléshez kötött közvetlen anyatehéntartás támogatás
Termeléshez kötött közvetlen hízottbikatartás támogatás
Termeléshez kötött tejhasznú tehéntartás támogatás
Egységes területalapú támogatás (SAPS)
Az Egységes területalapú támogatás és a kiegészítő támogatás jogcím-ismertetője
Az Európai Unió által finanszírozott egységes területalapú támogatás (Single Area Payment Scheme - SAPS) a föld hasznosításától függetlenül igényelhető a közösségi jogszabályok által meghatározott területekre. A támogatás jogosultja a föld jogszerű használója. Az uniós közvetlen egységes területalapú támogatás forrása az adott támogatási évre az EU Bizottsága által rendeletben meghatározott összeg. Ezt az összeget az úgynevezett SAPS-területtel (bázisterülettel) elosztva adódik a maximális hektáronkénti támogatás (ez utóbbi hektáronkénti támogatás csökkenhet a visszaosztási ráta értékével). A támogatás mértékét a Agrár Minisztérium (AM) rendelete határozza meg. Az átváltási árfolyamról az EU külön jogszabály alapján rendelkezik.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés