Hirdetés
Emberi ürülékkel pótolnák a műtrágyát, de az élelmiszerhiány nehezíti a megvalósítást
Az észak-koreai vezetés arra bátorítja az ország lakosságát, hogy az emberi ürülékből készítsenek trágyát, mivel a mezőgazdasági ágazat műtrágyahiánnyal küzd. A Daily NK jelentése szerint az egész országot mozgósították a trágyagyártásra", továbbá egy Észak-Hamgjong tartományban élő forrásra hivatkozva azt írják, hogy a lakosok "emberi hulladékból kezdtek trágyát előállítani", hogy elérjék a bevezetett trágyatermelési kvótákat.
A hatóságok 2022. januárban még az élelmiszerpiacok nyitvatartási idejét is csökkentették, amelyek délután 2 és 5 óra helyett délután 3-tól 5-ig fogadták a vásárlókat, hogy az embereknek "egy plusz órájuk legyen a trágyatermelésre", az ürülék elkészítésére. Az emberek ösztönzésére Észak-Korea egy olyan igazolványt is bevezetett, amelyet csak azok kaphatnak meg, akik elérik ezt a trágyatermelési kvótát - írta a Daily NK. Az igazolvány lehetővé teszi, hogy az emberek trágyával kereskedjenek - írta a lapra hivatkozva az Origo.

Nem szokatlan az ürülék alkalmazása
Az ország korábban Kínából és Dél-Koreából vásárolta fel a trágyát, de a kínai importot blokkolják, miután Észak-Korea 2020 januárjában lezárta határait a Covid-19 járvány miatt. Phenjan 2021 márciusától már a Dél-Koreából érkező trágyaszállítmányokat sem fogadja be. Ezzel azonban az amerikai és ENSZ-szankciók megszüntetésére vonatkozó követelését is nyomatékosítja.Az emberi ürülékből készült trágya alkalmazása nem teljesen szokatlan Észak-Korea számára. A Radio Free Asia arról számolt be, hogy korábban a gazdákat arra kérték, naponta két liter vizelettel járuljanak hozzá a komposzt előállításához.
Nem a legalkalmasabb időszak a trágya magántermelésére
Az ország azonban jelen pillanatban nem számíthat a házi készítésű trágya ellátásra. Észak-Korea ugyanis súlyos élelmiszerhiányban szenved a tájfunok és a világjárvány okozta határzár miatt. A gyenge termés a külföldről csak ritkán érkező szállítmányokkal kombinálva arra késztette a nemzet vezetőjét, Kim Dzsongunt, hogy már 2021. nyarán elismerje, Észak-Koreában "feszült" az élelmezési helyzet. Októberben a Reuters egy elemzőkre és egy ENSZ-szakértőre hivatkozó jelentése azt állította, hogy a rossz termést követően az élelmiszerválság továbbra is súlyos, és a hírek szerint Kínából is egyre több humanitárius segélyszállítmány érkezik az országba.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés