Hirdetés
Érdemes beruházni a gazdáknak, mert kedvezőbbé váltak az öntözésfejlesztési támogatás feltételei
Az öntözésfejlesztést szolgáló beruházások sikeres megvalósítása érdekében az Agrárminisztérium 30 százalékkal megemelte a megvalósításhoz kapcsolódóan elszámolható kiadási összegeket a vonatkozó támogatásnál. A Vidékfejlesztési Program keretében meghirdetett, „A mezőgazdasági vízgazdálkodási ágazat fejlesztése” című pályázat vonatkozásában így kedvezőbb feltételekkel indulhatnak támogatásért a termelők.
Nagy István agrárminiszter az öntözésfejlesztés témájával kapcsolatban elmondta, hogy a fejlesztések megvalósításához kapcsolódóan elszámolható kiadási összegek az emeléssel a jelenlegi piaci árakhoz lettek igazítva. Így a gazdák még nagyobb biztonsággal valósíthatják meg tervezett beruházásaikat - tette hozzá az Agrárminisztérium közleménye szerint.

A szárazság szülte kényszer is a fejlesztés felé mutat
Kiemelte, hogy az öntözésfejlesztés elengedhetetlen a magyar mezőgazdaság versenyképességének megtartásához és további növeléséhez. Különösen fontos ezt hangsúlyozni az idei évben, amikor Magyarország termőterületeinek nagy részét súlyos szárazság sújtotta. Nagy István rámutatott:
“Közös érdekünk az öntözött területek nagyságának a növelése. Ehhez nyújt segítséget a kiírás, amely átfogóan biztosít fejlesztési forrást minden, az öntözéshez kapcsolódó tevékenységhez.”
A miniszter arra is felhívta a figyelmet, hogy az öntözésfejlesztési támogatás évek óta folyamatosan a gazdák rendelkezésére áll, és a kérelmek beadására ennek a pályázati konstrukciónak a keretében még 2023. június 30-ig van lehetőség.
A VP VP2-4.1.4-16, a mezőgazdasági vízgazdálkodási ágazat fejlesztése felhívás
Magyarország kormánya célul tűzte ki az éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodást, a kockázat megelőzés és –kezelés előmozdítását. A cél elérését a Kormány a mezőgazdasági termelők együttműködésével tervezi megvalósítani jelen felhívásban foglalt feltételek mentén.
Az együttműködés keretében a kormány vállalja, hogy:
- a benyújtott támogatási kérelmekről a jogszabály által meghatározott határidőn belül2 dönt;
- a Felhívás feltételeinek megfelelő projekteket maximum 3 milliárd Ft vissza nem térítendő támogatásban részesíti a rendelkezésre álló forrás erejéig;
- a támogatási előleggel kapcsolatos feltételeknek megfelelő támogatott projekteknek az utófinanszírozású tevékenységekre megítélt támogatás legfeljebb 50 %-ának megfelelő, maximum 1,5 milliárd forint összegű támogatási előleget biztosít.
A támogatási kérelmet benyújtó szervezetek az együttműködés keretében vállalják, hogy:
- projektjük megvalósításával hozzájárulnak a mezőgazdasági vízgazdálkodási ágazat fejlesztési céljának eléréséhez;
- a kapott támogatáson felül önerőből finanszírozzák a projektet;
- a kérelem benyújtását megelőző teljes lezárt üzleti év átlaglétszámát fenntartják, vagy az üzleti tervben vállalt mértékben növelik;
- energiahatékonyság javítását célzó projekt esetén teljesítik a felhívás keretében előírt energiahatékonyság javulási követelményt.
A VP VP2-4.1.4-16, a mezőgazdasági vízgazdálkodási ágazat fejlesztése felhívás részleteit ide kattintva lehet elérni.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés