Hirdetés
Évekig tartó, komoly támogatást hoz a hazai mezőgazdaságba az Agrár-EDIH program
Az Európai Digitális Innovációs Központok (European Digital Innovation Hub - EDIH) ötlete az Európai Bizottság Digitális Európa Programjának keretében született meg, melynek célja az Európai Unióban az innováció előmozdítása. Az Európa-szerte több, mint 150 taggal rendelkező EDIH-hálózat tagjai között szerepel az Agrár-EDIH is, amely többek között a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) részvételével működik Magyarországon.
Az Agriculture, Artificial Intelligence, Data, DigitalTech és High Performance Computing témakörökben specializálódott öt EDIH Budapesten mutatkozott be a nagyközönség előtt, a European Institute of Innovation & Technology irodájában. A kapcsolódó sajtótájékoztatón számos előadó vett részt, akik között kormányzati szereplők, partnerek és szakemberek is szerepeltek.

Sok feladat, komoly célkitűzések
Az Európai Unió számára nagyon fontos az ambiciózus célkitűzések megfogalmazása a digitális fejlesztés terén 2030-ig. Ezen célok közé tartozik, hogy a kis- és középvállalkozások (kkv-k) 75 százaléka használja a felhőszolgáltatásokat, mesterséges intelligenciát, és tudjon kezelni nagy adathalmazokat. Feladat még továbbá, hogy a a kkv-k legalább 90 százaléka használja alapszinten a digitális eszközöket. Az Európai Digitális Innovációs Központok (European Digital Innovation Hub - EDIH) hálózata az Európai Unió 2021 és 2027 közötti időszakában támogatja a tagországok gazdaságait és társadalmait a digitális fejlődésben - írta a NAK.
Nagy hátrányból indulunk
Az EDIH hálózatának létrehozása nagyon fontos, mivel az Európai Unióban a digitális integráció szempontjából hazánk csak a 25. helyen áll a Digitális Gazdaság és Társadalom Index 2022-es adatai alapján. A magyar kis- és középvállalkozások és a közszféra szervezetei az öt hazai EDIH-hez fordulhatnak a versenyképességük, hatékonyságuk és működésük digitális megoldások alkalmazásával való fejlesztése érdekében. Az EDIH-k a mesterséges intelligenciától az adatgazdaságon, az agrárdigitalizáción, a nagy teljesítményű számítógépen keresztül egészen a kiberbiztonságig segítenek a kis- és középvállalkozásoknak a digitális technológiák használatában, és a megfelelő üzleti alkalmazások kialakításában. Ez jelentős előrelépést jelenthet a hazai gazdaság fejlődésében.
A magyarországi EDIH központok céljai
Az Adat-EDIH (Data European Digital Innovation Hub) elsősorban az egészségipar (egészségügy, élelmiszeripar) szereplőinek digitális átalakulásához nyújt széles körű szakértelmet (szakértői tanácsadást, képzéseket), szolgáltatásokat az adatvagyon-gazdálkodás, illetve az adatmenedzsment terén.
A hazai egyetemek, vállalkozásfejlesztési szervezetek és az IT-iparág vezető képviselői által létrehozott DigitalTech EDIH (DigitalTech European Digital Innovation Hub) alap, közép és haladó szinten kínál képzéseket és tanácsadási szolgáltatásokat üzletfejlesztés, blockchain, fintech, kiberbiztonság és edtech témában azzal a céllal, hogy a résztvevőket a saját szervezetük igényeinek megfelelő szakmai tudás megszerzésében segítse.
A HPC-EDIH (High Performance Computing European Digital Innovation Hub) egy európai uniós kezdeményezés, amely az innovatív nagy teljesítményű számítástechnika (HPC) használatát ösztönzi és támogatja a különböző iparágakban és kutatási területeken. Az HPC lehetővé teszi a számítógépes szimulációk és modellezések végrehajtását olyan adatmennyiségekkel, amelyek túl nagyok lennének a hagyományos számítógépek számára – közölték a budapesti sajtótájékoztatón.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés