Annak ellenére, hogy számos vakcinagyártási platformot fejlesztettek ki, beleértve a sejtalapú gyártást is, világszerte továbbra is tojótyúkok tojásait használják influenza elleni vakcinákhoz. Mindez az 1940-es évek elején kezdődött, amikor a globális vállalat, a CSL 1 millió adag új influenzavírus elleni vakcinát állított elő egy tojásalapú módszerrel.

 A CSL Seqirus globális tudományos politikáért felelős vezetője, Dr. Beverley Taylor szerint a tojás nagyon jó inkubátor egyes vírusok tenyésztésére.
 A CSL Seqirus globális tudományos politikáért felelős vezetője, Dr. Beverley Taylor szerint a tojás nagyon jó inkubátor egyes vírusok tenyésztésére. (Forrás: CSL Seqirus)

A módszer úttörője Macfarlane Burnet ausztrál virológus volt.  A szezonális gyártás nem sokkal később kezdődött, és a tojásalapú gyártás azóta az influenza elleni vakcina előállításának fő támasza világszerte.

Több százezer tojást használnak fel naponta

Az egyik brit vállalat naponta több százezer tojást használ fel világszerte az influenza elleni vakcinák előállításához. A CSL Seqirus influenzával kapcsolatos globális tudományos politikáért felelős vezetője, Dr. Beverley Taylor szerint a tojások nagyon jó inkubátorok egyes vírusok tenyésztésére.

A BBC Farming Todaynek nyilatkozva elmondta: „Lehetővé teszik számunkra, hogy a tojásokból némi vírushozamot nyerjünk, így elegendő influenza elleni vakcinát tudunk előállítani ahhoz, hogy évente több millió embert megvédjünk.

A tojásokat olyan gazdaságokból szerezzük be, amelyek kizárólag nekünk szállítanak -  ezek a gazdaságok nagyon magas szintű biológiai biztonsággal rendelkeznek, és nagyon szigorúan ellenőrzik a helyszínen, hogy ki léphet be. A telephelyeket rendszeresen ellenőrizzük és auditáljuk, hogy biztosítsuk a szabványok betartását” – mondja Dr. Beverley Taylor.

Beoltják a tojásokat a vírussal

„Közel 600 000 tojást dolgozunk fel naponta, a hét 7 napján az év nagy részében, mivel az északi és a déli féltekét is ellátjuk - ez körülbelül 4 millió tojás hetente, és jóval több mint 100 millió tojás évente, tehát hatalmas mennyiség” – jegyzi meg.

A folyamat során a tojásokat előinkubálták, majd tömegesen beoltották: „Beoltjuk a tojásokat a vírussal. Néhány napig hagyjuk, hogy a vírus növekedjen, majd begyűjtjük az allantoid folyadékot – a tojásfehérjét –, és onnan nyerjük a vírust”.

Vannak más alternatívák is. A vállalat az Egyesült Államokban, Észak-Karolinában található létesítményében sejtekben állítja elő az influenza elleni vakcinákat, és számos más gyártási platformot is fejlesztenek az influenza elleni vakcinákhoz.

(Forrás: poultryworld.net)

Megosztás

További híreink

Kártevők a napraforgóban: előrejelzés 2024-re

2024.03.08.

A napraforgó a legfontosabb olajos növény Magyarországon. 2023-ban az egy évvel korábbinál 25 ezer hektárral kisebb területen, mintegy 677 ezer hektáron termesztették (KSH). A védelmet már a napraforgó-csíranövénynél el kell kezdeni. A védelem a helyes gépbeállítással indul. Ezzel megfelelő teret lehet adni a növények fejlődéséhez, ami segíti a károsítók által okozott károk kompenzálását.

5 kérdés és 5 válasz a hatékony karbamidtrágyázásról

2024.03.08.

Bemutatjuk a KITE Zrt. által forgalmazott UREUS 46-ot, ami Limus Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamidot jelent.

Fél tucat gyógynövény, amivel csökkenthető a vércukorszint

2024.03.07.

Hazánkban is jó néhány olyan gyógynövény beszerezhető, melyek fogyasztása hozzájárulhat a vércukorszint csökkentéséhez. Érdemes megnézni a felsorolást, mert van közülük olyan is, mellyel mérsékelhető a cukor utáni sóvárgás. Napjainkban egyre nagyobb probléma az inzulinrezisztencia és annak következménye, a cukorbetegség. Ezt is enyhíthetik.

Megszavazta az Európai Parlament: az élőhelyek egyötödét helyre kell állítani 2030-ra 

2024.03.07.

A tagállamoknak egyre több leromlott ökológiai állapotú élőhelyet kell helyreállítaniuk: 2030-ra legalább 30, 2040-re legalább 60, 2050-re pedig legalább 90 százalékukat. A mezőgazdasági termelés alá vont területek esetében rendkívüli helyzetekben ideiglenesen felfüggeszthető a követelmények teljesítése. Az európai élőhelyek több mint 80 százaléka nincs megfelelő ökológiai állapotban.

Mikrobák szerepe a növények nitrogén-, foszfor- és káliumellátásában

2024.03.07.

A talajbaktériumok részt vesznek a tápelemek feltárásában, a nitrogén megkötésében, így a növények tápanyagellátásban is. A következőkben a nitrogénkötésről és a foszfor-, káliumfeltárásról lesz szó.

Budapesten tüntetnek a gazdák, lezárások lehetnek

2024.03.07.

Utcára vonulnak a megyar gazdák, amivel a kormányzati agrárpolitika megváltoztatását szeretnék elérni. A három naposra tervezett megmozdulás szomaton kezdődik majd.

Legújabb hirdetések

Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Partnerhírek
Partner

10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE

2021.02.13.

2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás