Hirdetés
A helyes kaszálás esélyt ad az élővilágnak is
A gyepek élővilága számára a kaszálás a legveszélyesebb gazdálkodási tevékenység, amelynek kis odafigyeléssel történő helyes kivitelezése a kétéltű-, hüllő-, madár- és emlősfajok egyedeinek tömegeit mentheti meg az elkaszálás veszélyétől. A tarló magasra hagyása (5-10 cm) és a kasza síkjának helyes beállítása révén elkerülhető a talajfelszín megsértése, így az özönnövény-fajok kevésbé terjednek a gyepeken, és hozzájárulhatunk a tiszta, szennyeződésmentes takarmány előállításához is.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület írta meg, hogy a vadriasztó láncfüggöny megfelelő alkalmazása csökkenti a kaszálás során akaratlanul károsított madárfészkek, elpusztított mezei nyulak vagy őzgidák számát. A környezetkímélő módon történő kaszálás technikájáról videót is készítettek.

Az "Adjunk esélyt az élővilágnak, ha kaszálunk" című videóban bemutatják, milyen módszerek alkalmazhatók az élővilág megkímélésére a mezőgazdaságban. A gépi kaszálás időzítése és módja kulcsfontosságú, hiszen a vadon élő állatok számára élet-halál kérdése lehet. Az egyszerű környezetvédelmi szabályok betartásával a közvetlen veszteségek csökkenthetőek.
A vadriasztólánc mellett több megoldás is segíti az élővilág megmaradását
Azt a 24.hu írta meg, hogy a mezei nyúltól a túzokig számtalan állat fennmaradását biztosíthatja a vadriasztólánc felszerelése, amelyet a Natura 2000-es területeken kötelező használni a gazdáknak. A mezőgazdaságban dolgozók ezzel együtt kaszálatlan területekkel, menekülési útvonalakkal, búvósávokkal is sokat segíthetnek a gyepekben megbúvó állatoknak.
A módszerek széles körben történő alkalmazásával a mezőgazdasági művelés alatt álló területeken a madarak és az emlősök mellett a hasznos rovarok is esélyt kaphatnak az életre.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés