Hirdetés
Idén már csak 2 hétig lehet pályázni a baromfi állatjóléti támogatásra
Jó hír az állattartóknak, hogy 2022. november 1-től elérhető a baromfi ágazat megsegítésére irányuló felhívás. A Baromfi állatjóléti támogatás célja, hogy az állattartás fejlesztésén keresztül az állatok javát szolgáló szigorú higiéniai és takarmányozási előírásokat teljesítsék a gazdálkodók. Ez a támogatás vissza nem térítendő Európai Uniós forrás, amely az egyre növekvő kiadásokat hivatott kompenzálni. Az intézkedés egy ösztönzés az ágazat hatékonyságának további növelésére.
A Gordius írta meg a részleteket, ezt az anyagot szemléztük. A VP3-14.1.4-22 Baromfi állatjóléti támogatás-felhívás tervezet részleteit ide kattintva lehet megtalálni.

Kik pályázhatnak?
A Baromfi állatjóléti támogatásra támogatási kérelmet nyújthat be az a mezőgazdasági termelő, aki
- rendelkezik a Támogatási tv. 9. §(2) bekezdés b) pontja szerinti ügyfél-azonosítóval,
- átlátható szervezetet működtet és erről átláthatósági nyilatkozatot tesz,
- a nyilvántartási rendszerekben az állatok tartójaként szerepel, valamint a támogatási évben valamennyi állategészségügyi nyilvántartási és nyomonkövetési kötelezettségének eleget tesz, és betartja az állategészségügyi és állatvédelmi szabályokat.
Támogatás és költségek
A pályázat keretösszege 15 milliárd forint. A támogatás vissza nem térítendő támogatás, melyre körülbelül 2500 pályázatot várnak. Az igényelhető támogatás a kötelezettségvállalás és a baromfifajták függvénye, amelyet a felhívás 12. melléklete tartalmazza. A támogatás mértéke függ a tartott állat fajtájától valamint attól, hogy milyen tevékenységet pályáznak meg.
Milyen tevékenységekre adható be a kérelem?
A támogatást igénylő vállalja a tyúk, gyöngytyúk, pulyka, liba, kacsa (továbbiakban: baromfi) állományok tartását. Ezen egyedek után állategységenként a kötelezettségvállalási időszak végéig meghatározott mértékű támogatás vehető igénybe, amennyiben az állattartó ezen Felhívásban meghatározott kötelezettségeket vállalja és azoknak eleget tesz. A támogatott tevékenységek 5 kategóriára bonthatók, melyek közül az A és a B céltertület egyszerre nem választható. Ezek a következők:
- A) célterület: Állatsűrűségre vonatkozó kötelezettség
kötelezettség betartása érdekében a kedvezményezett köteles a támogatásba bevont állományok esetében – az alkalmazott technológiai sajátosságok figyelembevételével – a jogszabályban előírtnál 10%-kal nagyobb férőhelyet biztosítani. - B) célterület: Mechanikai sérülés megelőzése
A kedvezményezett köteles a jogszabályi előírásokon túlmutató fajspecifikus követelmények biztosításával (pl.: több etető és itatóhely biztosítása, hosszabb ülőrúd, hőmérséklet, páratartalom, fény-előírások stb.) megelőzni a mechanikai sérülések kialakulását. - C) célterület: Takarmányozáshoz ivóvíz-minőségű víz biztosítása
A kedvezményezett köteles a jogszabályban foglalt előírásokon túlmutató vállalásokat teljesíteni. - D) célterület: Baromfiállományok alacsony toxintartalmú összetett takarmányokkal történő takarmányozása- tenyészállatok esetén
A támogatási kérelmeket 2022.november 1. – 2022. november 30. között, valamint 2023.október 01. – 2023. október 31. lehet benyújtani.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés