Hirdetés
Kevesebb kockázat és több lehetőség az európai cirokban az ukrajnai háború idején
Az ukrán-orosz háború számos ágazatban okozott zavart a világgazdaságban. Hogyan befolyásolhatja ez a 2022-es gabonafélék, különösen a cirok vetésterületét? Ennek járt utána egy szakmai szervezet. Leírták, hogy nehéz megjósolni az ukrajnai háború kimenetelét, és annak hatását a gabona termőterületek alakulására. Ukrajnának a gabonatermesztésben elfoglalt helyzete azonban lehetővé teszi, hogy a tendenciákat előre lehessen látni.
A Sorghum ID írta meg, hogy az UkrAgroConsult tanácsadó ügynökség szerint a tavaszi vetés megszakadása miatt a nyári gabonafélék vetésterülete 29%-kal csökkent, míg az ukrán hatóságok szerint ez az arány 39%. Ez a veszteség főként a logisztikában bekövetkezett zavar miatti inputanyaghiány eredménye. Ezen túlmenően hiány van üzemanyagból, hiszen azt a katonai műveletek számára tartják fenn, ezért a szállítmányozás nehézségekbe ütközik. Európában azonban a cirok stabil tendenciát mutat.

Stabil ciroktermesztés várható a nehéz körülmények között
„Összességében a cirok vetésterületében nem látható szignifikáns változás, Európa esetében stabil tendencia várható. Mivel az ukrajnai nehézségekkel párhuzamosan az éghajlati viszonyok nagyon szárazak, a cirok továbbra is igen vonzó perspektívát jelent” – fogalmazott Pierre Guillaumin, az FNPSMS, a francia a Kukorica- és cirokvetőmagtermesztők Országos Szövetsége Gazdasági és Nemzetközi részlegének vezetője.
A jelenlegi helyzet azonban kihat az ukrajnai terméshozamokra, ahogyan azt Martin Gomez, az FNPSMS nemzetközi promócióért felelős munkatársa elmagyarázza:
„Az Ukrajnába irányuló vetőmagkivitel csökkenésével szembesülve az ország a helyi cirokvetőmagtermelés felé fordulhat. Ez az ukrajnai a terméshozamok csökkenéséhez vezethet”.
Ebben a folyamatosan változó környezetben azonban továbbra is ébernek kell maradni, hiszen a trendek folyamatosan és frenetikus ütemben változnak - írták.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés