A negatív alföldi aratási rekordok és a magasra kúszó nitrogénárak árnyékában látszik, a gazdáknak a versenyképesség fenntartásához nincs más út, mint a tápanyag-utánpótlási tervet talajvizsgálati eredményekre építeni, újgenerációs műtrágya-technológiák használatával. A repce, őszi árpa és őszi búza termesztéséhez ugyanis ezekben a termékekben van meg az a szabályozott hatás, amivel minimalizálható az elpárolgás vagy kimosódás okozta nitrogénveszteség. Ráadásul tartalmazzák azokat a makrotápelemeket is, amik extra gyökérfejlődéssel lerövidítik az őszi kritikus, korai fejlődési szakaszt a növényeknél. Az olyan vezető műtrágyagyártóknál, mint az ICL, a termékkínálat ma már lehetővé teszi, hogy külön válasszuk a nitrogénpótlást az ősszel meghatározó foszfor- és káliumkijuttatástól, ami növényeinknek és a termelők pénztárcájának egyformán fontos.

A mostani extrém években minden arra mutat, hogy a kultúra vetés előtti tápanyag-visszapótlásához megéri technológiai kiegészítéssel készülő prémium műtrágyákat választani. Ezekben ugyanis a kezdeti gyökér- és állományfejlődést támogató anyagok lendületét szabályozott nitrogénhatás fordítja plusz termésbe. A termékek egymást erősítő hatásukkal jobb évjáratban képesek mindent kihozni a genetikából, míg aszály idején a helyes táplálásból fakadó jobb kondíció plusz védőhálót jelent, amivel az állomány nagyobb eséllyel marad talpon a csapadék megérkeztéig.

Az ICL kínálatában megtalálható ultra-lokalizált, szabályozott tápanyag-leadású komplex és starter műtrágyák őszi alap- és fejtrágyázáshoz: okos technológiával nagyobb az esély a jó termésre a repcetermesztésben!

1. A vetés előtt vagy után is talajba juttatható, Polysulphate alapú ICL PKpluS és ICL PotashpluS termékek

A Polysulphate alapú ICL PKpluS és ICL PotashpluS termékekkel a nitrogénpótlástól függetlenül biztosíthatjuk az állomány igényeinek megfelelően a foszfort, káliumot, magnéziumot, kalciumot, ként vagy épp a mikroelemeket.

A Polysulphate alapú ICL PKpluS ezek közül a repce tápanyagigényéhez ideális mennyiségben biztosítja a foszfort, gyorsan felvehető, természetes formában tartalmaz jelentős mennyiségű kén- és kalciumkiegészítést is, ami szemmel látható gyökértömeg-növekedésben nyilvánul meg, így az áttelelés is könnyebb a növényeknek. A gazdálkodók ezen a téren az ICL hagyományos PK termékcsaládjára is számíthatnak, az NPK 0-20-30 kén és kalcium kiegészítéssel rendelkező műtrágya folyamatosan nagy tételben szerezhető be hazánkban.

2. Vetéssel egy menetben kijuttatható, burkolt, szabályozott leadású Agromaster Start Mini termékek

A szabályozott nitrogén- illetve foszfor tápanyagleadású, mini szemcséjű ICL starter műtrágyák a vetéssel egy menetben, a magágyba kijuttatva akár 2-3 hónapon át képes megadni a növénynek a lendületes fejlődéshez szükséges nitrogént és makroelemeket. A termék ultra lokalizált módon –azaz közvetlenül a vetőmag mellett, az induló gyökérzónában –biztosítja az állomány megindulásához lényeges tápanyagokat a vetéssel egy menetben. A műtrágyaszemcséket egy talajhőmérsékletre napi szinten reagáló bevonattal látják el – ez az E-max technológia –, ami megakadályozza a gyökér perzselést, elősegíti, hogy a tápanyagok akkor váljanak elérhetővé, amikor az állomány a jó idő beálltával meglódulna a növekedésben. Míg a hagyományos műtrágyatermékekkel a kiéhezés és tápanyagbőség között ingázik a növény, szabályozott nitrogénleadású termékekkel minden rendelkezésre áll a kiegyensúlyozott fejlődéshez.

Az innovatív ICL tápanyagutánpótlási program erejét a burkolt, szabályozott nitrogén forrás kombinációja adja a természetes eredetű, Polysulphate tartalmú készítményekkel. Az Agromaster műtrágyákkal biztosan ott lesz a fejlődési fázisokhoz szükséges éltető nitrogén a növényeknek, míg a talajállapotnak megfelelően a nitrogénműtrágyázástól függetlenül biztosíthatjuk a hiánytalan foszfor, kálium, kén, magnézium és kalciumpótlást az ICL PKpluS és ICL PotashpluS termékekkel. A lombkezeléshez ajánlott Agroleaf Power lombtrágyákkal kombináltan az ICL komplett termesztéstechnológiai csomagot kínál a gazdáknak.

Szeretne minden támogatást megadni a repcének a jövő évi bő termésre? Válassza idén Ön is az ICL műtrágyákat az extra tápanyag- és tartamhatásért!

Kérjen ajánlatot most ide kattintva!

(x)

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Kártevők a napraforgóban: előrejelzés 2024-re

2024.03.08.

A napraforgó a legfontosabb olajos növény Magyarországon. 2023-ban az egy évvel korábbinál 25 ezer hektárral kisebb területen, mintegy 677 ezer hektáron termesztették (KSH). A védelmet már a napraforgó-csíranövénynél el kell kezdeni. A védelem a helyes gépbeállítással indul. Ezzel megfelelő teret lehet adni a növények fejlődéséhez, ami segíti a károsítók által okozott károk kompenzálását.

5 kérdés és 5 válasz a hatékony karbamidtrágyázásról

2024.03.08.

Bemutatjuk a KITE Zrt. által forgalmazott UREUS 46-ot, ami Limus Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamidot jelent.

Fél tucat gyógynövény, amivel csökkenthető a vércukorszint

2024.03.07.

Hazánkban is jó néhány olyan gyógynövény beszerezhető, melyek fogyasztása hozzájárulhat a vércukorszint csökkentéséhez. Érdemes megnézni a felsorolást, mert van közülük olyan is, mellyel mérsékelhető a cukor utáni sóvárgás. Napjainkban egyre nagyobb probléma az inzulinrezisztencia és annak következménye, a cukorbetegség. Ezt is enyhíthetik.

Megszavazta az Európai Parlament: az élőhelyek egyötödét helyre kell állítani 2030-ra 

2024.03.07.

A tagállamoknak egyre több leromlott ökológiai állapotú élőhelyet kell helyreállítaniuk: 2030-ra legalább 30, 2040-re legalább 60, 2050-re pedig legalább 90 százalékukat. A mezőgazdasági termelés alá vont területek esetében rendkívüli helyzetekben ideiglenesen felfüggeszthető a követelmények teljesítése. Az európai élőhelyek több mint 80 százaléka nincs megfelelő ökológiai állapotban.

Mikrobák szerepe a növények nitrogén-, foszfor- és káliumellátásában

2024.03.07.

A talajbaktériumok részt vesznek a tápelemek feltárásában, a nitrogén megkötésében, így a növények tápanyagellátásban is. A következőkben a nitrogénkötésről és a foszfor-, káliumfeltárásról lesz szó.

Budapesten tüntetnek a gazdák, lezárások lehetnek

2024.03.07.

Utcára vonulnak a megyar gazdák, amivel a kormányzati agrárpolitika megváltoztatását szeretnék elérni. A három naposra tervezett megmozdulás szomaton kezdődik majd.

Legújabb hirdetések

Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Goldoni

1 db Goldoni eladó

1 000 HUF

+ áfa
Partnerhírek
Partner

10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE

2021.02.13.

2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás