Hirdetés
Hogyan tovább aszályban? Precíziós táplálásra tervezett újgenerációs műtrágyákkal!
A precíziós gazdálkodás eszközeit ma minden termelő ismeri és alkalmazza, akik a reménykedésnél biztosabb üzleti tervet szeretnének az extrém világban. Van azonban egy, a hozam bebiztosításához nélkülözhetetlen lépcsőfok, ami továbbra is sok helyen hibádzik: a precíziós gazdálkodás szemléletének végre meg kell jelennie a tápanyagok kiválasztásában is! Az újgenerációs műtrágyák és lombtrágyák, amiket az ICL kínálatában is találunk, adalékanyagaikkal és kiegészítéseikkel ugyanis kritikus lépéselőnyt biztosítanak a termelékenység fenntartásához, körülményektől függetlenül. A precíziós gépekhez hasonlóan csökkentik a munkaórákat és a tápanyagveszteségeket.
Mire gondolunk? Kritikus hetekkel kitolt aszálytűrés és talajnedvességtartalom-megőrzés vagy épp a tápanyagveszteségeket minimalizáló új, részben burkolt starter műtrágyák. Az ICL műtrágyák eredményességét évtizedek óta igazolják nagyüzemi kísérletek Európa-szerte, lássuk az itthonra ideális lehetőségeket!

1., Időjárástól független biztos indítás nitrogénveszteségek nélkül: Agromaster és Agromaster Start Mini
Az ICL kínálatában elérhető burkolt NPK műtrágyák bevonata a talajhőmérséklethez igazodva szabályozza a tápanyagleadás ütemét, így se kimosódástól, se elillanástól nem kell tartanunk, a tápanyag mégis ott lesz, amikor a növényünk „megugrana”. A termékcsaládban az Agromaster burkolt műtrágyák között találunk 1-2, 2-3, 4-5 és 5-6 hónapos hatóidejű termékeket is, ahogy a vetéssel egy menetben kijuttatható mini szemcseméretű startert is. Az Agromaster Start mini esetében már 30 kg/ha dózisban kijuttatott 21-21-5+2MgO+15SO3 összetétellel is szép eredményekről számoltak be a magyar gazdák.
2., Káliumban gazdag termékek a környezeti stresszek fokozott kivédéséhez: Polysulphate vagy PotashpluS
Az ICL műtrágyagyár a világon egyedüliként kínál 100%-ban természetes, polihalit ásványi alapú trágyákat, amelyeket Anglia partjainál termelnek ki 1200 méteres mélységből. A termékek gyorsan és 60 napon át felvehető szulfátos formában tartalmaznak ként, emellett könnyen felvehető káliumot, magnéziumot és kalciumot. Ezzel képesek kitolni a növények stressztűrését, javítják a nitrogénfelvételt, elősegítik a gyökérfejlődést. A termékben kiemelt fontosságú a kén, amely általánosságban javítja a nitrogénfelvételt, hiányában a növények a nitrátot nem tudják ammóniummá alakítani, ami fejlődési problémákat okozhat. Az európai előállítással a termékek beszerezhetősége állandó, az árakat pedig kevésbé érinti az energiaválság.

3., Aszálybiztos táplálás, jobb gyökeresedés az Agroleaf Power lombtrágyákkal
Az ICL lombtrágyák sem nélkülözik a hatékonyságnövelő speciális adalékanyagokat. Az M-77-kiegészítéssel a hagyományos termékeknél gyorsabban válik felvehetővé az Agroleaf Power lombtrágyák valamennyi tápanyaga, a kezelések így aszályos időben is szinte azonnal javítják a stressztűrő képességet. Az ICL DPI (Double Power Impact) technológia fokozza az anyagcsere-folyamatokat, a tápelemek jobb hatásfokkal épülnek be a növényekbe. A kísérleti eredmények szerint a lombtrágyák jobb kondícióba hozzák a növényeket, ami növeli a gyökértömeget és annak aktivitását is. A gyökeresedés támogatására kiválóak az olyan foszfortúlsúlyos lombtrágyák, mint az Agroleaf Power High P.
4., Speciális tápoldatok, amik szántóföldi kultúráknál is kivédik a termésdepressziót aszály idején
Az ICL kínálatában elérhető Solinure termékekkel a sorok mellé kiadott „csekély” oldott komplex tápanyagok is jobban és gyorsabban hasznosulnak, mint a szilárd társaik, ráadásul reális hektárköltségekkel. A termelői visszajelzések még az aszályos nógrádi térségekből is arról szóltak, hogy a sorok közé kifecskendezett Solinure GT vízoldékony műtrágyái közül a 18-11-11+2MgO +TE segítségével az állomány tartotta magát, végül 7-8 t/ha átlaggal arathattak nem öntözött táblákon.

5., Egy talajnedvesítőszer, ami ér annyit, mint egy jó eső: H2Flo
A H2Flo olyan különleges, felületaktív összetevőket tartalmazó keverék, amellyel a csapadék gyorsabban, mélyebbre képes hatolni a talajba. A technológiával kevesebb a talajfelületről az elpárolgás-elfolyás, a javuló gyökérterjedésnek köszönhetően növekszik a vízfelvétel, kevesebb víz szivárog el a talaj mélyebb rétegeibe. Segítségével 2-3 héttel tovább őrizhető meg a talajnedvesség, a növények számára már akár 10 mm-es csapadékot is megőriz, megtart a gyökérzónában.
Bővebb információért látogassa meg az ICL Műtrágyatudástár weboldalt, amihez kattintspn ide!

(x)
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés