Hirdetés
Megszüntethető a permetezési folyamat bonyolultsága – állítja az új technológia kifejlesztője
Az ausztrál Agtecnic cég új permetezési technológiát dobott piacra, amelynek célja a permetezési folyamat bonyolultságának megszüntetése. Rob Johnson, az Agtecnic társalapítója és igazgatója szerint az új SenseSpray rendszer könnyen beállítható. „Csökkentettük a kalibrálások számát. És nem kell új permetezőt vásárolni. Valószínűleg költséghatékonyabb lesz, mint a piacon lévő többi pontpermetező rendszer.”
Az Agtecnic két éve alakult. A brisbane-i cégnek nyolcfős csapata van. Az Agtecnic kifejlesztett autonóm technológiákat mezőgazdasági járművekhez, a SenseSpray permetezési technológiát, és segít az ügyfeleknek a termékek piacra dobásában, csökkentve a helyzetfelismerés és az autonóm technológia integrálására fordított időt.

Akár 90%-kal is csökkenhet a vegyszerhasználat
A SenseSpray nevű technológia az Agtecnic szerint akár 90%-kal is csökkenti a vegyszerhasználatot. „Végeztünk néhány kísérletet a közelmúltban, és egy területen az alkalmazási arány 2%-ra csökkent” – mondja Rob Johnson. „Általában nem lenne ilyen alacsony az alkalmazási arány. Ez elég elképesztő volt. De 80-90%-os csökkenést rendszeresen tapasztalunk.”
„A SenseSpray váratlan lehetőség volt” – mondja Johnson. „Alkalmazást kerestünk demonstrációs célú autonóm technológiájú járműre. A zöld barna foltokon történő permetezés megfelelő alkalmazásnak tűnt, ésszerű kis sebességgel. Ez egy olyan feladat, amelyet senki sem akar elvégezni, nehéz munkaerőt találni rá.”
Drágák a helyszíni permetezés lehetőségei
Az Agtecnic csapata számos foltpermetezési helyzeten dolgozott, a meglévő technológiát felhasználva, és rájött, milyen drágák a foltpermetezés lehetőségei. „Rövid időn belül sikerült saját prototípusunkkal előállnunk. Négy hét alatt volt néhány egységünk a szántóföldön, és négy hét után egy kis szórókeretes permetezés történt. Innen indultunk, és hozzáadtuk azokat az algoritmusokat, amelyeket a barna zöldön használunk.”
Tavaly Ausztráliában korlátozott számú SenseSpray pontpermetezőt használtak a szántóföldön. A következő szezonban az Agtecnic termékének finomítását és méretezését tervezi, de egyelőre csak Ausztrália keleti államaiban értékesíti a SenseSprayt. „Elégedettek vagyunk a hardverrel, az alkalmazással és a szoftverrel, és továbbra is dolgozunk az alkalmazás és a szoftver fejlesztésén” – magyarázza Johnson. „Szándékosan úgy terveztük, hogy könnyen méretezhető legyen.”
A fejlesztőcsapat egy egyszerű rendszer megtervezésére törekedett, bonyolultság nélkül és szem előtt tartva a diagnosztizálhatóságot. „A kameráknak alapvetően egy központi hubjuk van, amely tartalmazza az összes beállítást” – mutat rá Rob Johnson. „Ez a Wi-Fi kommunikációs pontja, így csatlakozhat egy táblagéphez. Könnyű csatlakoztatni a kamerákat, és szükség esetén kalibrálni a beállításokat.”
A hibakeresést is egyszerűvé akarták tenni, ha probléma adódik. A felület is egyszerű. Vannak beépített diagnosztikai módok. Könnyen megállapítható, hogy például egy kamera online vagy offline állapotban van-e.
Kompatibilis a meglévő permetezőkkel
A SenseSpray technológia a termelő meglévő irányítási, mennyiségi és szakaszvezérlő technológiáját használja fel. A szabadalom alatt álló SenseSpray rendszer párhuzamosan fut a farmon meglévő technológiával. Úgy tervezték, hogy a mezőgazdasági termelő méreteihez igazodjon. A SenseSpray felszerelhető új permetezőgépre, vagy utólag is felszerelhető egy meglévő permetezőre.
Az Agtecnic tengerentúli piacokat is fog keresni. „Már Európából és Kanadából is volt némi érdeklődés, de amíg a Coviddal nem rendeződnek a dolgok, addig maradunk Ausztráliában” – hangsúlyozza Johnson. Ugyanakkor a következő szezonokban szándékoznak világszerte meghonosítani a technológiát.
(Forrás: futurefarming.com)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés