Hirdetés
Részletek a közeli benyújtási határidejű és a 2022-ben záruló agrárpályázatokról
A mezőgazdasági pályázati lehetőségek mindig érdemesek néhány perc olvasásra. Most az aktuális támogatásokról számolunk be, így a fejlesztésen, a bővítésen vagy a beruházáson gondolkodó gazdák kedvükre válogathatnak az elérhető pályázatokról. Támogatást lehet igényelni a tavaszi fagykár elleni gépek beszerzésére, a tanyák háztartási léptékű villamosenergia- és vízellátásának, valamint szennyvízkezelési fejlesztéseinek beruházásaira, valamint a a közös érdekeltségű öntözőtelepek üzemeltetésére, fenntartására, fejlesztésére és öntözési beruházásokra is. Jó olvasást és sikeres pályázást kívánunk!
Nagyon fontos a kárenyhítés szerepe a termelésben, ezért 2022. június 15-től van lehetőség pályázni a tavaszi fagykár megelőzésének támogatására, az igényelhető összeg maximuma 100 millió forint, a támogatás mértéke 80%. Az utolsó benyújtási határidő július 26. A Tanyák háztartási léptékű villamosenergia- és vízellátását, valamint szennyvízkezelési fejlesztéseit ez év november 12-ig támogatják utoljára. Ennek részleteit itt lehet elolvasni. Az erdei termelési potenciál mobilizálását szolgáló tevékenységekre (VP5-8.6.2-16), azaz ápolás, tisztítás, törzsnevelés céljára lehet igénylést benyújtani legközelebb november 2. és december 2. között – ez egyben az utolsó lehetőség is. A támogatás hektáronként és munkálatonként meghatározott fix összeg.

A 2022-es év végén zárulnak:
Az öntözési közösségek támogatása keretében a közös érdekeltségű öntözőtelepek üzemeltetésére, fenntartására, fejlesztésére, új öntözési beruházásokra lehet pályázni ez év végéig (VP5-16.5.2-21). Az elszámolható költségek 90%-a támogatásból finanszírozható, maximálisan 250 ezer euró erejéig. A mezőgazdasági vízgazdálkodás fejlesztése (VP2-4.1.4-16) keretében tározók kialakítása, a táblaszintű vízkormányzás megvalósítása, illetve az öntözőrendszerek telepítése, korszerűsítése, cseréje támogatható, a hozzátartozó infrastruktúrával együtt. Alapvetően a költségek 40-50%-a finanszírozható támogatásból, maximum 3 milliárd forint erejéig. A pályázat év végén zárul.
Agrár-erdészeti rendszerek létrehozására szintén az év végéig lehet pályázni (VP5-8.2.1-16). Az egyes műveleteket fix, hektáronkénti összeggel támogatják. Az erdősítés támogatása (VP5- 8.1.1-16) kiírás keretében állománytípustól függően a telepítést hektáralapú támogatásban részesítik, illetve a kieső jövedelem pótlására hektáronként 432 eurót fizetnek 12 éven át. A pályázat ez év végéig nyújtható be. Erdő-szerkezetátalakításra, klímarezisztens fajok telepítésére, invazív fajok visszaszorítására (VP5- 8.5.1-17) szintén az év végéig lehet támogatást igényelni, ez az adott művelttől függő, fix, hektáralapú összeg. Év végéig áll nyitva az erdőgazdálkodási potenciálban okozott erdőkárok megelőzése felhívás (VP5-8.3.1-17) is.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés