Hirdetés
Több, mint 6 milliárd forintos kerettel indul a vállalkozóvá válást elősegítő program
A 6 milliárd forintot meghaladó keretösszeggel rendelkező Vállalkozó start II. program segítségével több mint ezer új vállalkozás jöhet létre - mondta a Gazdaságfejlesztési Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára. A június elsején indult programról Czomba Sándor a Kossuth rádió “Jó reggelt, Magyarország!” című műsorában közölte, sokan vannak azok, akik jó ötlettel, vállalkozói attitűddel rendelkeznek, de nincs hozzá pénzük, illetve jogi, pénzügyi, vállalkozási ismeretük. Nekik szeretnének segíteni.
A támogatás azzal kezdődik, hogy első körben mentorálják őket, "felhozzák őket arra a szintre, hogy a startvonalhoz oda tudjanak állni". Majd pedig, ha egy jó üzleti tervet mutatnak be, akkor legfeljebb 4,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást adnak számukra. Az államtitkár elmondta, a támogatásból 3 millió forint a bérre és járulékokra fordítható, a maradék 1,5 millió forintot pedig egyéb eszközbeszerzésre, cégalapításra használhatják fel az érintettek. A programban 12 hónapig adnak támogatást és újabb 12 hónapig fenn kell tartani a vállalkozást - ismertette Czomba Sándor.

Ők és így pályázhatnak a Vállalkozó start II. programra
A politikus közölte, hogy a programra 18 és 64 év közöttiek pályázhatnak, akik legalább általános iskolai végzettséggel rendelkeznek. Czomba Sándor felidézte, hogy a programnak korábban már indult egy köre és nagyon jók a tapasztalatok. Ugyanis a 12 hónapos továbbfoglalkoztatási kötelezettségnél 90 százalék feletti az arány, és azok akik 2020-ban indultak, több mint 60 százalékuk most is a munkaerőpiacon van, ami egy kifejezetten jó arány.
Az államtitkár arra is kitért, hogy a válság ellenére a magyar munkaerőpiac stabil és úgy tűnik, még növekedni is képes. A növekedés dinamikáját pedig elsősorban a versenyszektor adja - tette hozzá Czomba Sándor.
6 milliárd forintos kerettel, hazai forrásból indul a Vállalkozó Start II. Program
A támogatás keretében az induló egyéni, vagy mikrovállalkozásnak minősülő társas vállalkozások igényelhetnek vissza nem térítendő támogatást kezdeti költségeik fedezése és versenyképességük növelése érdekében. A program segítségével több mint ezer vállalkozás jöhet létre. A támogatásra olyan, piacképes ötlettel rendelkező magyar állampolgárok jelentkezhetnek, akik Magyarország területén új vállalkozás indításával önfoglalkoztatóvá kívánnak válni. A belépési feltételeket teljesítők 90 órás vállalkozói képzésben és 6 órás konzultációban részesülnek.
A támogatást bérjellegű kiadásaik fedezésére, versenyképességük növelését szolgáló beszerzésekre és szolgáltatások igénybevételére használhatják fel a pályázók. A támogatott vállalkozók vállalják, hogy vállalkozásuk működtetésében legalább 2 évig személyesen részt vesznek és igénybe veszik az OFA Nonprofit Kft. munkatársai által nyújtott mentorálási szolgáltatást. A programhoz kapcsolódó regisztrációs felület 2023. augusztus 1-én indul, érdeklődni pedig már június 1-től lehet az OFA Nonprofit Kft. elérhetőségein keresztül. További részleteket itt lehet olvasni a témáról.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés