Hirdetés
Több változás történt a tejágazati támogatásban
Módosult „A tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatás" című, VP3-14.1.1-16 kódszámú felhívás. Ez az állattartás fejlesztését célozza meg azáltal, hogy az állatok javát szolgáló szigorú higiéniai és takarmányozási előírásokat teljesítsék a gazdálkodók. Ezért az Európai Unió vissza nem térítendő forrást biztosít a gazdálkodóknak, kompenzálva a növekvő kiadásokat. A változás fontos eleme, hogy egy évvel meghosszabbítják a kötelezettségvállalási időszakot, viszont ezt kérelmezni kell.
Több helyen is fontos változásokat vezettek be a "A tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatás" című, VP3-14.1.1-16 kódszámú felhívás szövegében, amelyekre érdemes odafigyelniük az érintett gazdálkodóknak.

A felhívás módosulása az alábbi pontokat érinti:
- Azon kedvezményezettek számára, akik 2016-ban adtak be támogatási kérelmet, a tavalyi évben már egy évvel hosszabbodott a kötelezettségvállalási időszak, így egyöntetűen – a 2016-ban és 2017-ben pályázók esetén is – 2022. április 30-án járt volna le az 5, illetve 6 éves kötelezettségvállalási időszak. Az átmeneti időszakra tekintettel még egy év hosszabbítás lehetősége lesz elérhető, így mindkettő támogatotti kör esetén 2023. április 30-ig tart a támogatási időszak (a 2016-ban támogatási kérelmet benyújtók számára 7 éves, a 2017-ben kérelmet benyújtók számára 6 éves kötelezettségvállalással).
- A 2022. május 1-től kezdődő gazdálkodási évtől megemelt támogatási összegeket lehet igényelni, emiatt a felhívás 5.3. fejezete és a 8. melléklet is frissítésre került.
- A Kedvezményezettek a kötelezettségvállalási időszak meghosszabbítását az Államkincstár által rendszeresített és az Államkincstár által közzétett elektronikus formanyomtatvány ügyfélkapun keresztül történő benyújtásával kérelmezhetik 2022. január 25-től 2022. február 22-ig terjedő időszakban. A kötelezettségvállalási időszak meghosszabbítására irányuló kérelem visszavonható az Államkincstár által közzétett formanyomtatvány ügyfélkapun keresztül történő benyújtásával 2022. március 11-ig.
További pontosítások:
A fentieken túl pontosítás történt a 3.4.1. XI. Vis maior fejezetben a 94/2015. (XII. 23.) FM rendelet megjelenítésével, továbbá pontosítás történt a XII. Jogkövetkezmények rész 1. pontjában, „Ha a támogatást igénylő megszegi azt a kitételt, hogy a támogatásba bevont szarvasmarha állományának egészét
- nem tejtermelés céljából tartja, vagy
- a kötelezettségátadás esetét kivéve nem a TIR-ben bejelentett, és a támogatott tenyészetében tartja, akkor a támogatásból kizárásra kerül, és a támogatási kérelemre vonatkozóan már igénybe vett teljes támogatás jogosulatlanul igénybevett támogatásnak minősül”
- frissítették továbbá a jogszabályi környezetet a felhívásban és a 12. mellékletben
- a módosítások átvezetésre kerültek a támogatói okiratban is.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés